نرخ تورم در سال 95، تك نرخی می شود

رییس‌ جمهوری با اشاره به ضرورت استفاده از توانمندی و تکیه بر توان و تولید داخلی برای اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور، بر همدلی، وحدت، انسجام و رعایت اخلاق اسلامی در راستای تلاش برای توسعه و آبادانی کشور، تأکید کرد.

رییس‌ جمهوری با اشاره به ضرورت استفاده از توانمندی و تکیه بر توان و تولید داخلی برای اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور، بر همدلی، وحدت، انسجام و رعایت اخلاق اسلامی در راستای تلاش برای توسعه و آبادانی کشور، تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ؛حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه‌شنبه در دیدار علما،‌ ایثارگران و برگزیدگان استان کرمان، سفر به این استان و دیدار با مردم دیار کریمان را در اعیاد شعبانیه مغتنم توصیف کرد و افزود: کرمان همواره به عنوان دیاری که از آن دلیران، شجاعان، عارفان و فرهیختگان بزرگی بپا خاستند در حافظه تاریخی ملت ایران بوده است.

رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه شاید هیچ‌کس باور نمی‌کرد انقلاب اسلامی در ایران به رهبری امام(ره) در برابر آن رژیم تا دندان مسلح که از سوی قدرت‌های جهانی مورد حمایت بود، به پیروزی برسد، گفت: تردیدی نیست در همه فراز و نشیب‌ها، همچون دوران دفاع مقدس، که روزهای سختی بر ملت ما گذشت و رزمندگان و ایثارگران شجاعانه با دل‌هایی مالامال از عشق به خدا در برابر دشمنان ایستادند، ایثار اباعبدالله (ع) چراغ راه ما بوده است.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه درس امام حسین (ع) فداکاری برای آرمان و جامعه است ، افزود: شهامت و انگیزه رزمندگان در دوران دفاع مقدس و عامل اصلی پیروزی‌های ما در عملیات‌های گوناگون، همچون فتح خرمشهر و شکست حصر آبادان، ایمان و انگیزه جوانان این مرز و بوم و حرکت در مسیری بود که خاندان رسالت و عبدالله الحسین(ع) برای ما مشخص کرده‌اند.

رییس‌ جمهوری خاطرنشان کرد: دفاع هشت ساله ثابت کرد که ایمان و انگیزه بر سلاح پیروز است.

 

دکتر روحانی پیروی از راه پیامبر و خاندان اهل بیت(ع) را موجب آبرومندی در دنیا و آخرت برشمرد و گفت: ملت ایران هر کجا به راه اباعبدالله تأسی کرد، سرافراز و پیروز بوده است.

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه موفقیت در مذاکرات هسته‌ای و مبارزه سیاسی و حقوقی در برابر قدرت‌های جهانی، بخاطر لطف خدا، توجهات اهل بیت (ع) و وحدت و ایستادگی مردم حاصل شد، افزود: ملت ایران پس از برجام با حضور پرشکوه خود در انتخابات، افتخار بزرگ دیگری را آفریدند و به دنیا اعلام کردند که مشکلات و اختلاف نظر در کشور را با اعلام نظر‌ پای صندوق آراء برطرف کرده و بدون مقابله،‌رویارویی و توهین در رقابتی سالم نظر خود را اعلام می‌کنند.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه باید اختلاف‌نظرها در جامعه در چارچوب اخلاق اسلامی بیان شود، افزود: رقابت اخلاقی و پرهیز از دروغ و تهمت، افتخار ما در برابر جهانیان است.

 

رییس‌ جمهوری برخورداری از الگوی مناسب را عامل بوجود آمدن اخلاق اسلامی در جامعه دانست و خاطر نشان کرد: لطف خدا و توجهات اهل بیت (ع) ما را سربلند کرد. پیامبر اسلام(ص) و خاندان اهل بیت(ع) بهترین الگو و سرمایه برای ما هستند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه امروز بازگشت به عقب هیچ مفهومی نداشته و باید با آینده‌نگری به دنبال رسیدن به اهداف خود باشیم، بر ضرورت تلاش در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور تأکید کرد و گفت: درون‌زا بودن و برون‌نگر بودن از جمله شاخصه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی است که در این راستا، این نکته حائز اهمیت است که هیچ اقتصادی بدون رابطه با دنیا سرعت لازم برای رسیدن به نقطه مطلوب را نخواهد داشت.

رییس‌ جمهوری ادامه داد: اقتصادی که تنها برون گر باشد، خطر است و درون زایی صرف هم سرعت پیشرفت را کم می کند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA