• اخبار
  • اخبار فناوری - مهم ترین اخبار

تاكید رییس جمهور به مقابله با سو استفاده از فضای مجازی

رییس جمهوری در جلسه شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر تامین محیط مساعد فضای مجازی گفت: بهره‌گیری از فضای مجازی تسهیل و با سوء استفاده‌ها مقابله شود.

رییس جمهوری در جلسه شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر تامین محیط مساعد فضای مجازی گفت: بهره‌گیری از فضای مجازی تسهیل و با سوء استفاده‌ها مقابله شود.

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات، به نقل ازسایت مرکز ملی فضای مجازی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی،شب گذشته، در جلسه شورای عالی فضای مجازی با اشاره به تحول‌های ارتباطی و فرصت‌هایی که فناوری‌های اطلاعاتی ایجاد نموده‌اند، گفت: تسهیل دسترسی و استفاده مردم از امکانات فضای مجازی و شبکه‌ های اجتماعی و همزمان مقابله با سوء استفاده از تبادل اطلاعات و آسیب‌های آن باید مورد اهتمام باشد.

 وی با اشاره به حجم قابل توجه سهم شرکت‌های بزرگ ارتباطی در اقتصاد بین‌المللی و نقش بسترهای اطلاعاتی در توسعه فعالیت‌های علمی و پژوهشی اظهار داشت: استفاده بهینه از فرصت های ارتباطی؛ علاوه بر مزایای اقتصادی، دسترسی متوازن به اطلاعات و خدمات الکترونیک، کاهش فساد در نظام اداری و هزینه‌ها و بهبود ترافیک و حفظ محیط زیست را نیز به همراه خواهد داشت.

رییس جمهوری تعیین روش‌ها و استانداردهای کارآمد و هوشمند برای استفاده سالم و بهره‌گیری از ابعاد فرهنگی و اقتصادی فضای مجازی و در عین حال مراقبت نسبت به آسیب‌های فرهنگی را مورد تأکید قرار داد.

دکتر روحانی  تشویق استعدادهای جوان و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در فضای رقابتی را لازم دانست و مأموریت صندوق شکوفایی و نوآوری در این زمینه را مورد تأکید قرار داد.

در این جلسه همچنین سیاست‌های مربوط به حمایت از تولید بازی‌های رایانه‌ای در کشور با بهره‌گیری از فرهنگ ایرانی – اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA