• اخبار
  • اخبار سلامت - مهم ترین اخبار

پاسخ وزارت بهداشت به نگرانی های حاجی ها نسبت به ویروس مرس

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت به نگرانی‌های ایجاد شده درباره افزایش آمار مبتلایان به بیماری «مرس» درعربستان پاسخ داد.

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت به نگرانی‌های ایجاد شده درباره افزایش آمار مبتلایان به بیماری «مرس» درعربستان پاسخ داد.

 

دکتر محمود نبوی در گفت‌وگو باخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه در این مورد نگرانی وجود ندارد و همچنین با اشاره به آمار 486 نفر فوت شده به علت ابتلا به بیماری مرس در عربستان، گفت: این عدد جمع آمار سه تا چهار سال اخیر در کل عربستان است و همیشه به صورت موردی در عربستان مشاهده می‌شود. ما همیشه به پزشکان کاروان‌ها اعلام می‌کنیم که در این زمینه نکات لازم را رعایت کنند و آموزش‌های لازم در این زمینه به پزشکان و حجاج داده می‌شود؛ چراکه حج تمتع را نمی‌توان تعطیل کرد.

 

وی افزود: دو سال پیش نیز یک خوشه در کرمان ایجاد شد و پنج نفر به این بیماری مبتلا شدند که دو نفر از آنها فوت کردند. باید از رفتن اشخاصی که ضعف ایمنی دارند یا دچار بیماری‌های مزمن مانند نارسایی کلیه،‌ قلب، کبد و...هستند، جلوگیری شود که اگر دچار بیماری شدند احتمال مرگ ومیر کاهش یابد.

 

«مرس» یا نشانگان تنفسی خاورمیانه،‌ یک بیماری ویروسی است که نخستین بار درسال 2012 در عربستان سعودی مشاهده شد. این ویروس از طریق تماس نزدیک از افراد آلوده به دیگران منتقل می‌شود و تاکنون منجر به فوت 486 نفر و همچنین ابتلای 1115 نفر درعربستان سعودی شده‌ است.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA