قاسم رضایی به مدال طلای تورنمنت لهستان رسید

قاسم رضایی مدال طلای وزن ۹۸ کیلوگرم در تورنمنت پیت لاسینسکی لهستان را از آن خود کرد تا تیم ایران پس از حذف ناباورانه سوریان، حاجی پور و علیاری با این مدال طلا به کار خود در روز نخست این تورنمنت پایان دهد.

قاسم رضایی مدال طلای وزن ۹۸ کیلوگرم در تورنمنت پیت لاسینسکی لهستان را از آن خود کرد تا تیم ایران پس از حذف ناباورانه سوریان، حاجی پور و علیاری با این مدال طلا به کار خود در روز نخست این تورنمنت پایان دهد.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی جام پیت لاسینسکی که در لهستان در جریان است قاسم رضایی فرنگی کار وزن 98 کیلوگرم ایران در دیدار فینال به مصاف پیتر اوهلر از آلمان رفت اما حریف آلمانی به دلیل مصدومیت نتوانست در دیدار فینال حاضر شود تا رضایی در پایان گردن آویز طلا را از آن خود کند.

 

رضایی در دور اول استراحت کرد و در کشتی اول نیز به مصاف پاتریک کاوی از آمریکا رفت و در پایان با نتیجه 3 بر صفر به پیروزی رسید. وی سپس میکولا کریسف از اوکراین را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و در کشتی بعد مقابل موسی اولیف از روسیه سه بر صفر پیروز شد.

فرنگی کار وزن ۹۸ کیلوگرم ایران سپس در مرحله نیمه نهایی موفق شد آردو آروسار از استونی را با نتیجه 4 بر صفر شکست دهد و به فینال این وزن برسد.

اما حمید سوریان و محسن حاجی پور نمایندگان وزن ۵۹ کیلوگرم ایران و مهدی علیاری نماینده وزن ۹۸ کیلوگرم در روز نخست این تورنمنت به روی تشک رفتند و با ارایه یک نمایش ضعیف مقابل رقبای خود شکست خوردند و از دور رقابت ها کنار رفتند تا تنها یک مدال طلای قاسم رضایی در روز نخست برای ایران به ارمغان بیاید.

بر این اساس حمید سوریان دارنده 7 مدال طلای جهان و المپیک در مبارزه اول خود مقابل ابراگیم لابازانف از روسیه با نتیجه 4 بر 4 شکست خورد و با توجه به شکست حریف روس مقابل کشتی‌گیر نروژی، سوریان از دور رقابت ها کنار رفت.

محسن حاجی‌پور دیگر نماینده وزن 59 کیلوگرم ایران نیز پس از پیروزی مقابل "البک تاژیف" از بلاروس در کشتی دوم خود مقابل هامت رستم از ترکیه با نتیجه 10 بر 7 شکست خورد و از رسیدن به مراحل بالاتر بازماند.

همچنین مهدی علیاری در کشتی اول خود به مصاف "بالاژ کیس" کشتی‌گیر مطرح مجارستانی رفت و 8 بر صفر به برتری رسید. وی سپس در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف پیتر اوهلر از آلمان رفت و در پایان با حساب 6 بر 2 شکست خورد و از رسیدن به مرحله بعد بازماند.

 

همچنین در ادامه این رقابت ها از صبح یکشنبه ۴ نماینده ایران شامل محمدعلی گرایی و مهدی زیدوند در وزن ۶۶ کیلوگرم و شهاب قوره جلیلی ومهدی نوری در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به ترتیب زیر به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

در وزن 66 کیلوگرم که 31 کشتی گیر حضور دارند مهدی زیدوند در دور نخست به مصاف ادگاراس ونکایتیس از لیتوانی می رود و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر در دور بعد با برنده دیدار بین پال گاندرسن از نروژ و داوید کارسنسکی از لهستان مسابقه می دهد. محمدعلی گرایی دیگر نماینده کشورمان در این وزن که در طرف دیگر جدول مسابقات قرار دارد در دور نخست با میخایل سیامینوف از بلاروس مبارزه می کند و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر در دور بعد با برنده کشتی میان دانیل جانویچ از کرواسی و تاکشی ایزومی از ژاپن رقابت خواهد کرد.

 

در وزن 130 کیلوگرم نیز شهاب قوره جیلی در دور اول با عبدالطیف احمد از مصر مبارزه می کند. وی در دور بعد به مصاف بالینت لام از مجارستان می رود. مهدی نوری نیز در آنسوی جدول در دور نخست به مصاف مانتاس کنیستاتاس از از لیتوانی می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد با برنده رافائل پولویس از لهستان و لوبومیر دیمیتروف از بلغارستان کشتی خواهد گرفت. در این وزن 15 نفر حضور دارند.

منبع: ايسنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA