• اخبار
  • اخبار سلامت - مهم ترین اخبار

توصیه وزارت بهداشت به منظور پیشگیری از تب كنگو

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین آمار و وضعیت بیماری تب کریمه کنگو در کشور را اعلام کرد .

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین آمار و وضعیت بیماری تب کریمه کنگو در کشور را اعلام کرد .
 
به گزارش جام جم آنلاین دکتر محمود نبوی از مردم خواست هنگام خرید گوشت به مهر تأیید دامپزشکی روی کشتارها دقت کرده و ۲۴ ساعت گوشت نذری را در یخچال نگهداری کنند.

وی در رابطه با آخرین وضعیت ویروس تب کریمه کنگو در کشور گفت: امسال 15 نفر به این بیماری مبتلا شده اند و 4 مورد فوتی در استان های مازندران، کرمان، کرمانشاه و خراسان رضوی گزارش شده است.

به گفته نبوی، این آمار با میزان ابتلای افراد در مدت مشابه در سال گذشته تفاوت چندانی نکرده چرا که سال گذشته 39 مورد ابتلا و 6 مورد فوتی داشته ایم.

معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در مورد اقدامات انجام شده در این زمینه گفت: سالی دو بار در مناطقی که حساس تر هستند آغل دام ها از طریق سازمان دامپزشکی سمپاشی می شوند و همین طور سعی شده است از واردات دام به کشور که عمدتا از مرزهای شرقی کشور صورت می گیرد، جلوگیری شود.

نبوی در ادامه با بیان اینکه 8 کشتارگاه صنعتی نیز درمحدوده استان سیستان و بلوچستان احداث شده تا انتقال این بیماری کمتر باشد، گفت: همچنین به افرادی که در کشتارگاه ها کار می کنند تاکید شده است که با وسایل حفاظتی مانند ماسک، دستکش و چکمه استفاده کنند و کشتار را به مدت 24 ساعت در یخچال و در دمای هشت تا چهار درجه نگهداری کنند.

وی افزود: البته شش ساعت نگهداری کشتاردر یخچال کافی است اما طی این 24 ساعت علاوه بر ویروس کریمه کنگو سایر آلودگی ها هم از بین می رود.

نبوی با بیان اینکه عامل انتقال بیماری تب کریمه کنگو کنه ها هستند که ویروس آن به مدت 1 تا 2 هفته در بدن دام باقی می ماند، به مردم توصیه کرد از کشتاری که مورد تایید سازمان دامپزشکی است، استفاده کنند یا دام خود را از میادینی که دامپزشکی آنها را تایید می کند، تهیه نمایند.

منبع: جام جم آنلاین 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA