• اخبار
  • اخبار فناوری - مهم ترین اخبار

موضوعات راهبردی اجرایی پروژه کارت هوشمند ملی تعیین تکلیف شد

کمیته هفت نفره به منظور مشخص کردن تکلیف برخی موضوعات راهبردی اجرایی پروژه کارت هوشمند ملی تشکیل و ظرف یک ماه، نتیجه را برای طی مراحل بعدی به مراجع ذی ربط ارایه خواهد کرد.

بر اساس مصوبه شورای عالی فناوری اطلاعات کشور موضوعات راهبردی اجرایی پروژه کارت هوشمند ملی تعیین تکلیف شد.

  به گزارش مرکز روابط عمومی و  اطلاع رسانی  وزارت ارتباطات  وفناوری اطلاعات، کمیته هفت نفره به منظور مشخص کردن تکلیف برخی موضوعات راهبردی اجرایی پروژه کارت هوشمند ملی تشکیل و ظرف یک ماه، نتیجه را برای طی مراحل بعدی به مراجع ذی ربط ارایه خواهد کرد.

موضوع توسعه کسب و کار و اشتغال حوزه فاوا، از جمله مصوبات باقی مانده جلسه هشتم شورا بود که در نهمین جلسه این شورا مطرح شد.

 بر این اساس، گزارشی در هشت محور از تعاملات بین دستگاهی انجام گرفته برای تدوین خدمات توسعه ای این بخش ارایه شد.

 توان افزایی نیروی انسانی، ایجاد فرصت های شغلی، توسعه بکارگیری فاوا، راه اندازی و استمرار کسب و کارهای فاوا، تجهیز منابع کسب و کارهای فاوا، توسعه مدیریت کسب و کارهای فاوا و ایجاد تقاضا در بازار محصولات و خدمات فاوا، از جمله محورهای مورد بررسی در این جلسه شد.

 بر همین اساس مقرر شد، با توجه به اهمیت این موضوع، جلساتی با حضور معاونان وزرای ذیربط در این حوزه برگزار و این برنامه راهبردی و توسعه ای که مسیر توسعه کسب و کار و اشتغال حوزه ICT را رونق می بخشد، جمع بندی تا در جلسه آن شورا طرح شود.

 تکمیل پایگاه ملی هویتی ایرانیان و پروژه کارت هوشمند ملی از دیگر موضوعات مورد بررسی در این جلسه بود که مقرر شد یک کمیته هفت نفره متشکل از وزاری کشور، اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، معاون علم و فناوری ریاست جمهوری، رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی، دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات کشور و به ریاست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل و ظرف یک ماه، تکلیف برخی موضوعات راهبردی اجرایی پروژه را مشخص و برای طی مراحل بعدی به مراجع ذی ربط ارایه کنند.

 بر همین اساس، راهبردها با نهایت توجه به استفاده از حداکثر توان تولید داخل در تولید این کارت، ارایه خدمات با کیفیت و ارزان قیمت، هماهنگی با زیرساخت های دولت الکترونیکی به عنوان یک الزام و ایجاد یک پایگاه هویتی واحد در این حوزه تدوین شود.

 با توجه به اهمیت مرکز صدور گواهی الکترونیکی ریشه (CA) و جایگاه آن در نظام اعتبار بخشی خدمات الکترونیکی و لزوم ارتقاء فعالیت های سیاستگذاری این حوزه که بر اساس آیین‌نامه ماده 32 قانون تجارت الکترونیکی شکل گرفته است، ضمن ارایه گزارش از فعالیت های شورای سیاست‌گذاری گواهی الکترونیکی کشور ، مقرر شد برخی از افراد این شورا تغییر و با ریاست وزیر صنعت، نعدن و تجارت تشکیل و ضمن ارایه گزارش به معاون اول رییس جمهور، در صورت لزوم با حضور ایشان تشکیل جلسه دهند.

 این گزارش حاکی است، دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه با بیان این مطلب که سرعت رشد در این حوزه بسیار بالا است و در تمام ابعاد نقش ویژه ای دارد اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته، زیرساخت های فنی مورد نیاز در این حوزه در حال آماده سازی است.

 وی افزود: هم اکنون بیش از 20 میلیون دسترسی نسل سوم و چهارم تلفن همراه برای متقاضیان فراهم شده که با اقدام های درحال اجرا، در سال آینده این سرویس در 400 شهر کشور راه اندازی خواهد شد.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: این زیرساخت ها در راستای پیاده سازی دولت الکترونیکی و تحقق شعار " همه کس، همه جا و هر زمان" فراهم شده است.

 وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس و در حال حاضر، با تلاش های صورت گرفته، هر آنچه دستگاه ها بر اساس وظایف خود نیاز داشته باشند، به آن ها ارایه خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA