• اخبار
  • اخبار فناوری - مهم ترین اخبار

سرمایه گذاری 200 هزار میلیارد ریالی در بخش ICT

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران به افزایش 10 برابری شبکه انتقال کشور در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: برای دستیابی به رشد 10 برابری همه زیرساخت های ارتباطی کشور تا پیش از پایان دولت یازدهم تلاش می شود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران به افزایش 10 برابری شبکه انتقال کشور در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: برای دستیابی به رشد 10 برابری همه زیرساخت های ارتباطی کشور تا پیش از پایان دولت یازدهم تلاش می شود.
«محمود خسروی» شنبه در دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با معاونان، مدیران و کارکنان این وزارتخانه افزود: شبکه آی. پی نیز در این مدت رشد هفت برابری را تجربه کرده است.خسروی گفت: پهنای باند بین الملل نیز در این مدت دچار تحول اساسی شده است و اگر این اتفاق ها روی نمی داد اکنون با مشکل های فراوان مواجه بودیم.معاون وزیرارتباطات تلاش بی وقفه برای توسعه همه جانبه بخش آی.سی. تی کشور را مهمترین برنامه امسال عنوان کرد.

** همگرایی دستگاه ها برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در سال 1395
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران از همگرایی کافی میان دستگاه ها و نهادهای حاکمیتی برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در سال 1395 خبر داد.«نصرالله جهانگرد» در این مراسم گفت: هماهنگی ملی برای اجرای طرح دولت الکترونیک در کشور انجام شده است.وی اضافه کرد: تحقق پروژه دولت الکترونیک را برای سال 1395 در دستور کار داریم و هم اکنون در مقطع جمع بندی قرار داریم.

** برنامه ریزی برای اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی مرتبط با فناوری اطلاعات
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از برنامه ریزی برای اجرای هشت سیاست مدنظر رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد مقاومتی مرتبط با فناوری اطلاعات خبر داد.
«علی اصغر عمیدیان» در این مراسم اعلام کرد این موارد در نشستی بررسی و برای آن برنامه ریزی شده است.معاون وزیر ارتباطات گفت: عقب ماندگی های پیشین در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال 1394 جبران شده و سال 1395 زمان نتیجه گیری و بهره برداری از این خدمات است.وی تاکید کرد باید پروانه های فعالیت صادر شده در زمینه تلفن ثابت، تلفن همراه و اینترنت برای توسعه خدمات آی.سی.تی به گردش اقتصادی، ایجاد شغل و توسعه کشور منتج شود.عمیدیان درباره وضع توسعه اینترنت در نقاط دورافتاده کشور که رهبر معظم انقلاب در حکم مربوط به شورای عالی فضای مجازی به آن اشاره داشتند، گفت: تلاش می شود اینترنت پرسرعت به دورافتاده ترین نقاط کشور نیز عرضه شود. بر این اساس امسال در مرحله نخست، اینترنت با سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه را به 25 هزار روستا می بریم. در این زمینه مناقصه انتخاب پیمانکار انجام شده است و برای 18 هزار روستای دیگر نیز مناقصه برگزار می شود.وی افزود: تلفن به همه روستاهای کشور رسیده است و اینترنت رسانی نیز امسال انجام می شود.

** سرمایه گذاری 200 هزار میلیارد ریالی در بخش آی.سی.تی
معاون برنامه ریزی وزیر ارتباطات از لزوم سرمایه گذاری 200 هزار میلیاردریالی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان امسال خبر داد.
«برات قنبری» در این مراسم اعلام کرد: پارسال قرار بود بودجه این وزارتخانه 25 هزار میلیارد ریال باشد اما در نهایت 17 هزار میلیارد ریال از این بودجه از سوی خزانه محقق شد.
وی ادامه داد: به طور قطع بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات جای سرمایه گذاری و توسعه بیشتری دارد و ما در این مدت سعی کردیم با سرمایه گذاری 40 هزار میلیارد ریالی، بخش خصوصی را نیز به 120 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری تشویق کنیم که تا پایان امسال قرار است این رقم به 200 هزار میلیارد ریال برسد.معاون برنامه ریزی وزارت ارتباطات اضافه کرد: در قالب برنامه ششم توسعه پیش بینی ها می شود 600 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در این بخش صورت گیرد تا سهم آی.سی.تی در اقتصاد کشور از 2.5 به چهار درصد ارتقا پیدا کند.

منبع: ایرنا