رونمایی كتاب وزیر ICT در نمایشگاه كتاب

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی در مراسم رونمایی از تازه های نشر وزارت امور خارجه در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار داشت: بحث کتاب و کتاب خوانی همیشه برای کسانی که به دنبال حقیقت هستند موضوع مهمی است.
وی افزود: چه نویسنده و چه خواننده هر دو از کتاب بهره می برندو طبیعی است که این کار فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل تقدیر است.
دکتر واعظی با ابراز خرسندی از برگزاری نمایشگاه کتاب گفت:هر سال نمایشگاه بهتر و جامع تر از سال گذشته برگزار شده است و از تلاش همه عزیزان تقدیر می کنم.
وی گفت: کتاب حاضر که رونمایی می شو دمربوط به گذشته و قبل از مسئولیت جدید اینجانب است که فرصت بیشتری برای تالیف کتاب بود.
دکتر واعظی تخصص خود را در امور خارجه تمرکز بر اروپا و کشورهای آسیای میانه دانست و گفت: از زمان تحولات دنیای اسلام و به تعبیر رهبر بیداری اسلامی این تحولات را با علاقه دنبال کردم.
این تحولات را از نظر سیاسی و اعتقادی مهم دیدم که می تواند ژئوپلتیک منطقه را تحت تاثیر قرار داده و توازن منطقه را بر هم زند.
وی افزود: نتیجه تحقیقات در مرکز مطالعات استراتژیک برای مطالعه آیندگان در دو کتاب خلاصه شد.
یکی که با عنوان "انقلاب و جنبش های اسلامی در خاورمیانه " سال گذشته رونمایی شدکه بیشتر تحلیلی است و مطالب خواندنی زیادی را شامل می شود و دیگری کتابی که امسال عرضه شده است به تحولات کشورهایی که دستخوش تحول شده اند پرداخته شده است و رویکرد آن تحلیل و اشاره به مولفه های موثر و بیان آخرین تحولات است.

دکتر واعظی با تقدیر از وزیر امورخارجه اظهار داشت: باید از تیم هسته ای تقدیر کرد و به دور از انتقادهای خارج از انصاف ، دستاوردهای این عزیزان را گرامی دانست.
وی افزود: کار بزرگی در حال انجام است و شاهدیم امروز کشور ما، انقلاب و مردم ما به احترام گذشته خود برگشته است و این رضایت عموممی را را به همراه داشته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه بزرگترین دستاورد مذاکرات هسته ای را سست شدن پایه ای تحریم برشمرد و گفت: این تدبیر رهبر معظم انقلاب و در مرحله بعد رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده هسته ای است و به عنوان کسی که عمرم را در سیاست خارجی گذراندم معتقدم کار بزرگی صورت گرفته است و از خدا برای دوستان وزارت امورخارجه توفیق روز افزون مسئلت می نمایم.