مصوبه کاهش 20 درصدی تعرفه اینترنت به شرکت های PAP جهت اجرا ابلاغ شد

 مصوبه یکصدو هشتاد و یکمین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر کاهش تعرفه اینترنت به شرکتهای ارائه کننده خدمات اینترنت پرسرعت، شامل شرکتهای PAP و شرکتهای مخابرات استانی، ابلاغ شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمود واعظی ، از ابتدای فعالیت دولت یازدهم، کاهش قیمت اینترنت و افزایش سرعت و کیفیت دسترسی به این پروتکل ارتباطی را به مردم وعده داده بود که با ابلاغ این مصوبه قیمت اینترنت پرسرعت برای کاربران نهایی کاهش یافت.
بر اساس این گزارش؛ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به ریاست وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات ، در جلسه شماره 181 خود موضوع تعرفه ارائه خدمات اینترنت مبتنی بر فناوری ADSL را با هدف کاهش هزینه اینترنت در سبد خانوار با بررسی زنجیره هزینه های ارائه خدمات اینترنت بر مبنای قیمت عادله روز و مصوبات گذشته بررسی و تعرفه های جدیدی را مصوب کرد.
بر همین اساس، هم اکنون و با گذشت 6 ماه از وعده های اولیه وزیر ارتباطات، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ، تعرفه های واگذاری اینترنت را برای شرکتهای ارائه کننده این خدمات که شامل شرکتهای PAP و شرکتهای مخابرات استانی می شود تا سقف 35 درصد کاهش داد تا کاهش 20 درصدی قیمت برای کاربران نهایی نیز اعمال شود.
براساس مصوبه یکصدو هشتاد و یکمین جلسه کمیسیون تنظیم شرکت ارتباطات زیر ساخت ، تعرفه هر STM1 پهنای باند اینترنت بین الملل برای ارائه ADSL مبلغی حدود 38 میلیون تومان محاسبه می شد که به 24 میلیون تومان کاهش پیدا کرد.
همچنین ، براساس همین مصوبه ، تعرفه حجم استفاده از اینترنت ارائه شده از طریق ADSL برای کاربرانی نیز به میزان 20 درصد و به صورت یکنواخت در کلیه سطوح کاهش یافت.