• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

نتایج ثبت‌نام پایه هفتم مدارس شاهد

محمدحسین کفراشی مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در خصوص ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس شاهد اظهار داشت:‌ ثبت‌نام دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی مدارس شاهد از اول خرداد شروع و تا بیستم خرداد ماه ادامه داشت و طی این مدت بالغ بر 55 هزار نفر ثبت‌نام کردند که ظرفیت مدارس ابتدایی شاهد تنها 27 هزار نفر است.

محمدحسین کفراشی مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در خصوص ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس شاهد اظهار داشت:‌ ثبت‌نام دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی مدارس شاهد از اول خرداد شروع و تا بیستم خرداد ماه ادامه داشت و طی این مدت بالغ بر 55 هزار نفر ثبت‌نام کردند که ظرفیت مدارس ابتدایی شاهد تنها 27 هزار نفر است.

وی ادامه داد: نتایج ثبت‌نام مقطع ابتدایی در یکم تیرماه از طریق سامانه سجا اعلام شد و خانواده‌ها می‌توانستند با ارائه کد ملی و کد رهگیری از نتایج ثبت‌نام آگاه شوند؛  مدارس نیز از طریق ایمیل و پیامک به خانواده‌ها در این خصوص اطلاع‌رسانی کردند.

کفراشی افزود: خانواده‌ها از تاریخ اول تا 10 تیرماه فرصت داشتند برای ثبت‌نام به مدارس مراجعه کنند و مدارکی را که در سیستم ثبت‌نام اظهار داشتند را ارائه دهند و مدرسه نیز تطبیق مدارک را انجام داد.

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش یادآور شد:‌ کسانی که در تاریخ اعلام شده به مدارس مراجعه نکردند، طبق دستورالعمل صادره، ثبت‌نام آنها منتفی شد و همچنین خانواده‌هایی که مدارک آنها با اظهارات ثبت شده‌شان در سیستم مغایرت داشته است، از ثبت‌نام حذف شدند و به تبع آن افرادی که ذخیره بودند با توجه به اولویت امتیاز، جایگزین شدند.

وی اضافه کرد: البته چند مدرسه است که به صورت موردی ظرفیت ذخیره آنها کامل نشده است که مسئولان ثبت‌نام با افراد ذخیره تماس می‌گیرند تا مراجعه کنند؛ چرا که بعضی افراد ممکن است در مسافرت بوده یا تلفن آنها در دسترس نباشد.

کفراشی با اشاره به پایه هفتم افزود: مهلت ثبت‌نام پایه هفتم نیز از اول تیرماه به مدت دو هفته بود که این زمان تا 20 تیر نیز تمدید شد و پس از پایان مهلت تمدید شده بالغ بر 83 هزار نفر از دانش‌آموزان در این پایه ثبت‌نام کردند که ظرفیت پایه هفتم در مدارس شاهد تنها 27 هزار نفر است.

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد:‌ امسال ظرفیت پایه هفتم نسبت به سال گذشته کمتر شده است و علت آن، این است که سال گذشته پایه نهم نداشتیم و تنها پایه هفتم و هشتم بود، اما امسال با توجه به اینکه پایه نهم نیز اضافه شده است و مدارس باید کلاس‌های لازم را برای پایه نهم در نظر بگیرند، ممکن است کلاس‌های ورودی کمتر باشد تا فضا و کلاس برای پایه نهم وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه نتایج ثبت‌نام پایه هفتم نیز تا اول مرداد ماه با درج کد ملی و سریال شناسنامه در سامانه سجا یا از طریق مدرسه اطلاع‌رسانی خواهد شد، گفت: خانواده‌ها مهلت دارند ظرف مدت 10 روز به مدارس مراجعه کنند و ثبت‌نام فرزندانشان را انجام دهند.

کفراشی بیان داشت: در صورتی که خانواده‌ها در تاریخ اعلام شده به مدارس مراجعه نکنند و یا مدارک آنها با سیستم ثبت‌نام مغایرت داشته باشد، ثبت‌نام آنها منتفی می‌شود و نفر بعدی که ذخیره است، توسط سیستم و به صورت آنلاین جایگزین نفر قبلی می‌شود.

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد:‌ از یک تا 10 مرداد، مدارس شاهد موظف هستند ثبت‌نام‌ پایه هفتم را انجام دهند و پس از آن ثبت‌نام‌ها در سیستم ضبط شده و بعد از آن ثبت‌نام دانش‌آموزان در آن مدرسه قطعی اعلام می‌شود.

منبع: خبرگزاري فارس