ثبت نام بدون آزمون رشته های کارشناسی از روز سه شنبه

 به گزارش ایرنا، مجتبی علوی فاضل در نشست خبری خود گفت: هر داوطلب می تواند با مراجعه به سایت www.azmoon.org و با تهیه کارت اعتباری انتخاب و ثبت نام خود را انجام دهد.

رییس مرکز آزمون در پاسخ به این سوال که هر داوطلب چند گزینه را می تواند انتخاب کند؟ گفت: هر داوطلب می تواند در مقطع کارشناسی پیوسته 10 رشته را از یک مجموعه آموزشی و با توجه به دفترچه ثبت نامی که بر روی سایت اعلام شده انتخاب کند. همچنین هر داوطلب مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز می تواند یک رشته را در 10 محل انتخاب کند.

وی تصریح کرد: داوطلبانی که علاقه مند به ثبت نام در چند مجموعه آموزشی هستند می توانند با خرید کارت اعتباری جداگانه به صورت آنلاین و الکترونیکی از سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند. برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون هیچ محدودیتی وجود ندارد و مخاطبان با هر شغل و سنی برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند.

وی در خصوص داوطلبان مشمول اظهارداشت: برای پذیرفته شدگان بدون آزمون مطابق مقررات وظیفه عمومی درخواست معافیت تحصیلی صادر خواهد شد که به آنها این امکان را می دهد در رشته مورد نظر خود ادامه تحصیل دهند. این اتفاق در گذشته برای دانشجویانی که مشمول بودند رخ نمی داد و تنها دانشجویانی مجاز به تحصیل در رشته های بدون آزمون بودند که مشکل سربازی نداشتند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا افرادی که غیبت سربازی دارند نیز می توانند در رشته های بدون آزمون تحصیل کنند گفت: خیر این افراد مشمول قوانین نظام وظیفه می شوند.

وی در خصوص ثبت نام بدون آزمون رشته های کاردانی گفت: ثبت نام رشته های کاردانی پیوسته و ناپیوسته از روز سه شنبه مورخ 21 مرداد 93 آغاز و تا روز شنبه 1 شهریورماه 93 ادامه خواهد داشت و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت www.azmoon.org و با انتخاب یک رشته نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. داوطلبان مقطع کاردانی می توانند با یک پرینت از ثبت نام خود در سایت از روز شنبه 8 شهریورماه به واحد دانشگاهی انتخابی خود مراجعه و نسبت به ثبت نام قطعی اقدام کنند.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص انتخاب رشته داوطلبان شرکت کننده در رشته های آزمون سراسری سال 93 دانشگاه آزاد اسلامی گفت: انتخاب رشته داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 93 نیز از روز سه شنبه 21 مردادماه تا روز شنبه 1 شهریورماه ادامه خواهد داشت و هر داوطلبی که در آزمون 93 شرکت کرده می تواند با مراجعه به سایتی که اعلام شده به انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام کند.

وی ادامه داد: هر داوطلب مجاز است با تهیه کارت اعتباری به صورت تمام وقت و پاره وقت انتخاب رشته نماید و هر داوطلب می تواند براساس نمره کل خود 20 رشته را انتخاب کند.