رونمایی تمبر یادبود پنجاهمین سال نهضت رحلت امام(ره) با حضور وزیر ارتباطات

 محمود واعظی روز دوشنبه در مراسم رونمایی از تمبر یادبود پنجاهمین سال نهضت رحلت امام (ره) که با حضور کارکنان این وزارتخانه و حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در جماران برگزار شد، افزود: خرداد ماهی است که 51 سال از آن گذشته و امام نهضت خود را در این ماه شروع کرد و این ماه یک ثمره انقلاب است.

وی ادامه داد: با وجودی که طی 170 و 180 سال گذشته همواره اندیشمندان اسلامی به دنبال این بودند که حکومت اسلامی را در کشورهای مختلف برقرار کنند اما برغم تلاش هایشان تنها در نظریه ها و کتاب ها باقی ماند.

وزیر ارتباطات اظهار داشت: اگر آن مجموعه فعالیت های نظری اندیشمندان را به عنوان موج اول بیداری اسلامی تلقی کنیم آنچه امام راحل از سال 42 پایه گذاری کردند و در سال 57 به نتیجه رساندند و اندیشه و تفکر اسلامی را از مرزهای ایران خارج نمودند، موج دوم بیداری اسلامی است.

واعظی با اشاره به اینکه موج بیداری اسلامی یک مکتب است، گفت: حضرت امام (ره) مکتب اسلامی را در نظر و عمل تئوریزه کردند که این حرکت با سه مولفه همراه بود.

وی رهبری نهضت، تشکیلات نهضت و مردم را سه مولفه حرکت امام (ره)برای انقلاب برشمرد و خاطرنشان کرد: در تمام بیانات حضرت امام(ره) از ابتدا و تا زمانی که در قید حیات بودند، نوشته ای نیست که نقش مردم در آن بسیار پررنگ نباشد.

وزیر ارتباطات گفت: امام مکتب عبادی و سیاسی را برای جهان اسلام به عنوان میراث گذاشتند، ضمن آنکه هر نهضت زمانی به نتیجه می رسد که رهبری درستی داشته و یک ایدئولوژی و پیروان همراه داشته باشد.

واعظی گفت: در سال 58 خیلی متوجه نمی شدیم که چرا غربی ها و کشورهای منطقه نگران انقلاب اسلامی هستند ولی امروز که موج سوم بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی شکل گرفته می بینیم دشمنان انقلاب و مخالفین مکتب امام(ره) از ما آگاه تر بوده اند.

وی تصریح کرد: ما به عنوان پیروان امام و شیعیانی که در ایران اسلامی هستیم افتخار می کنیم که فرزندان امام هستیم و باید از این میراث گرانبها پاسداری کنیم.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: موج سوم بیداری اسلامی ارتباط تنگاتنگ را موج دوم دارد که امام راحل آن را به وجود آورد و آنچه امروز در کشورهای اسلامی شاهدیم برگرفته از روش ها و اندیشه های امام است.