• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

انتقال نمایشگاه بین‌المللی تهران به شهر آفتاب تا پایان سال

محمود صلاحی صبح امروز در حاشیه جلسه کاری شهردار تهران در جمع رؤسای اتاق بازرگانی ایران به خبرنگاران گفت: تمام هم و غم مسئولان کشور بهبود فضای کسب و کار، اقتصاد و رشد سرمایه‌گذاری و کارآفرینی است که تشکل‌های بخش خصوصی به ویژه اتاق بازرگانی می‌تواند در این مهم نقش ایفا کند.

وی با تشریح عملکرد شهرداری تهران طی سالهای اخیر خاطرنشان کرد: گسترش فضای سبز عمومی، نظافت شهر، توسعه حمل‌ونقل ریلی از جمله نکاتی است که آن را همواره مدنظر داشته‌ایم تا جایی که سالی 30 کیلومتر مترو ایجاد شده تا نهایتاً به 153 کیلومتر خط مترو دست پیدا کنیم.

 

صلاحی با بیان اینکه شهر تهران 50 درصد اقتصاد کشور را در خود جای داده است،افزود: در عین حال برای اینکه از اقتصاد شهرداری به اقتصاد شهری برسیم یک شورای اقتصاد ایجاد کرده‌ایم و امیدواریم با تعامل بیشتر با اتاق بازرگانی ایران فضای بینابین را ایجاد کنیم.

به گفته معاون توسعه و برنامه‌ریزی شهردار تهران در حال حاضر شورای گفت‌وگو بین دولت و بخش خصوصی فعال بوده که شهردار تهران نیز انتظارات مردم را در این شورا پیگیری می‌کند ولی علاوه بر آن پیشنهاد کردیم تا شورایی بین شهردار و بخش خصوصی نیز برقرار شود که تشکیل جلسه با اتاق بازرگانی ایران از جمله آنهاست.