هرمزگان دروازه ورود کشور به جهان و آب های آزاد است

 به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه که برای سفری سه روزه به هرمزگان سفر کرده است، در بدو ورود به فرودگاه بین المللی بندرعباس در جمع خبرنگاران، افزود: چهار استان هرمزگان، خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان که در کنار خلیج فارس و دریای عمان قرار دارند، بسیار حایز اهمیت هستند، چون دروازه ورود کشور به جهان و آب های آزاد محسوب می شوند.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه برای دولت افتخار است که چند روزی مهمان مردم خوب و مهمان نواز استان هرمزگان است، اظهار داشت: سفر دولت به استان های مختلف کشور در فرصت های مختلف ادامه می یابد.

وی سفر به مناطق مختلف کشور و دیدار با مردم را جز وظایف دولت دانست و افزود: این سفرها فرصت مغتنمی برای اعضای دولت است تا از نزدیک با سخنان، مطالبات و خواسته های مردم سراسر کشور آشنا شوند و بتوانند برنامه واقعی تری را برای سراسر کشور تهیه و اجرا کنند.

وی به ویژگی های مهم استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: این استان ویژگی های خاصی از نظر حمل و نقل، بنادربسیار مجهز و میزان بالای حمل کالا و صادرات و واردات دارد.

روحانی اظهار داشت: در این سفر با مردم شریف خوب ،خونگرم و مقاوم دیدار می کنیم، مردمی که دربرابر استعمارگران ایستاده اند و ما امروز به سرزمین و کشوری آزاد و مستقل و زندگی در آن افتخار می کنیم.