آماده سازی تمام راه های اصلی کشور برای تعطیلات نوروزی

 داود کشاورزیان افزود: از آنجا که رفع نواقص و آماده سازی تمام راههای کشور برای تعطیلات نوروزی مورد توجه قرار گرفته، سازمان راهداری با اعزام گروه های کارشناسی چگونگی رفع نواقص، نارسایی ها و کمبودهای موجود در راههای اصلی کشور را آغاز کرده است.

به گزارش ایرنا، معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این گروهها وضعیت تابلو، خط کشی و علایم را در جاده ها بررسی می کنند و گزارش خود را تا ۲۵ اسفند ماه به سازمان راهداری ارائه خواهند کرد.

وی افزود: پس از آنکه گروه های اعزامی، گزارش کار خود را به سازمان راهداری ارایه دادند، مراتب به ادارات کل راه و شهرسازی استانها اعلام می شود تا پس از تامین اعتبار مورد نیاز نسبت به رفع نقایص موجود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه در ماه جاری اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال برای ارتقا ایمنی جاده ها در اختیار استان ها قرار دادیم، افزود: در ماه گذشته هم ۳۰۰میلیارد ریال اعتبار در این خصوص به استان ها اختصاص یافت.

کشاورزیان با تاکید بر ضرورت کنترل بیشتر ناوگان حمل ونقل عمومی در ایام تعطیلات نوروزی، تصریح کرد که برای کنترل رفتار رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی تا پایان سال جاری به تدریج گشت های نامحسوس در جاده های اصلی و مهم کشور مستقر خواهند شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: به تمام مدیران شرکت های حمل و نقل عمومی اعلام شده در تمام طول سال به خصوص در ایام تعطیلات نوروزی، نظارت خود را بر وضعیت خودروهای شرکت های مربوطه بیشتر کنند.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از ابلاغ دستورالعمل جدید کنترل فنی خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و گفت: این دستورالعمل از اول اسفند ماه جاری در شرکت های مسافربری عملیاتی شده است.

وی تصریح کرد: اقدامات این سازمان بدون حمایت پلیس راهور کشور عملی نیست و انتظار داریم به منظور استقرار امنیت در راههای کشور پلیس راه از ما حمایت بیشتری داشته باشد.

کشاورزیان در پایان افزود: با توجه به دستورالعمل جدید، بدون شک از تردد خودروهایی که فاقد صورت وضعیت، شرایط فنی و برگه معاینه فنی باشند، جلوگیری می شود زیرا بی توجهی به رفع این نواقص سبب خواهد شد که پلیس از تردد خودرو های فاقد این مدارک جلوگیری کند.