ممنوعیت عرضه کالای خارجی در نمایشگاه بهاره

 به گزارش ایلنا، قاسم نوده‌فراهانی، رییس اتاق اصناف کشوردر یک نشست خبری صبح امروز با بیان اینکه ثبات خوبی در قیمت‌ها در بازار بوجود آمده اظهار داشت: طی ماههای گذشته تغییرات قیمتی در کالا‌ها بوجود نیامده و مردم با اطمینان بیشتری خرید می‌کنند.
وی به برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی‌هایی که با اتاق اصناف سراسر کشور و اتحادیه‌ها صورت گرفته است از ۵ تا ۲۵ اسفندماه در۴۰۰ نقطه با ۳۵ هزار غرفه در سراسر کشور نمایشگاه‌ها برگزار می‌شود.
نوده فراهانی خاطر نشان کرد: در تهران ۴ مرکز حکیمیه، پارک ارم، پارک خاوران و بوستان ولایت از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ و در منطقه شمیرانات ۲ مرکز فرهنگسرای باهنر در محله چیذرو محله ولنجک از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ اقدام به برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا می‌کنند.
وی تصریح کرد: نمایشگاه‌های شهر تهران از ۷ تا ۱۷ اسفندماه برگزار می‌شود که کالاهای مورد نیاز مردم در پایان سال از جمله مواد غذایی، پوشاک، آجیل و خشکبار، کیف و کفش توزیع خواهد شد.
تخفیف ۱۰ تا ۲۰ درصدی اجناس
نوده فراهانی افزود: در این نمایشگاه‌ها برخی از کالا‌ها نظیرآجیل و لبنیات با ۱۰ درصد تخفیف و پوشاک و کیف و کفش با ۲۰ درصد تخفیف ارائه می‌شود.
رئیس اتاق اصناف کشور با اشاره به اینکه هر نمایشگاهی در کشور برگزار شود باید از ستاد برگزاری نمایشگاه که از وزارت صنعت، شهرداری و چند دستگاه دیگر نماینده وجود دارد، مجوز دریافت کند افزود: هر نمایشگاهی که بدون مجوز ستاد برگزار شود غیرقانونی بوده و وزارت صنعت می‌تواند با آن‌ها برخورد کند و مسئولیتی نیز متوجه این ستاد نیست.
جلوگیری از عرضه کالاهای خارجی
وی ادامه داد: قیمت‌گذاری و پلمپ شدن کالا‌ها در اختیار اتحادیه‌های مربوطه است و از عرضه هرگونه کالای خارجی جلوگیری خواهد شد، مگر کالایی که در کشور تولید نداشته باشد مانند روسری و اگر در حین برگزاری نمایشگاه‌ها قیمت‌گذاری کالا‌ها درست نباشد و یا کالاهای قاچاق در نمایشگاه عرضه شود اتحادیه مورد نظر باید نسبت به آن پاسخگو باشد.
وی با بیان اینکه چند تولیدکننده استانی درخواست داده‌اند که در نمایشگاه‌ تهران کالای خود را عرضه کنند و ما نیز پذیرفته‌ایم، تصریح کرد: علاوه بر اینکه بازرسین نیز در هر نمایشگاه حضور دارند قضاتی به صورت گردشی از نمایشگاه‌ها بازرسی می‌کنند تا تخلفات که بازرسین شناسایی کرده‌اند در صورت نیاز برخورد لازم را به آن‌ها داشته باشند.