اطلاع رسانی دقیق به مسافران به هنگام بروز تاخیر پروازها

 شرکت های هواپیمایی موظفند به هنگام بروز تاخیر در پروازها نسبت به اطلاع رسانی دقیق و لازم به مسافران اقدام کنند.
به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، رئیس این سازمان صبح امروز به منظور بررسی گلوگاهها و علل تاخیر پروازها در فرودگاه مهرآباد حضور یافت و از روند نحوه پذیرش مسافر و انتقال آنها به هواپیما، جدول پروازهای جاری، نحوه کنترل ترافیک هوایی، باندهای خزش راهها و محل پارکینگ هواپیما، پیشرفت و بهسازی سطوح پروازی فرودگاه بازدید کرد.
علیرضا جهانگیریان ضمن گفت و گو با جمعی از مسافران معترض به تأخیر پرواز برخی شرکت های هواپیمایی به مقاصد اصفهان، آبادان و مشهد، در فرودگاه مهرآباد و همچنین عدم اطلاع رسانی به موقع و صحیح از سوی نمایندگان این شرکت ها، اظهارداشت: ساماندهی تاخیرات پروازی شرکت ها در دستور کار سازمان هواپیمایی کشوری قرار دارد و در صورت عدم همکاری شرکت های هواپیمایی با آنها برخورد لازم صورت خواهد گرفت.
وی ضمن تاکید بر لزوم اطلاع رسانی صریح و شفاف به مسافران به هنگام بروز تاخیر پروازها گفت:‌ شرکت های هواپیمایی موظفند به هنگام بروز تاخیر در پروازها نسبت به اطلاع رسانی دقیق و لازم به مسافران اقدام کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: به همین منظور عصر امروز جلسه ای با حضور نمایندگان شرکت های هواپیمایی، شرکت فرودگاههای کشور و سایر دست اندرکاران صنعت حمل و نقل هوایی به منظور ارائه راهکارهای مناسب در خصوص کاهش تاخیرات پروازی، تسهیل و روان سازی پروازها تشکیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه در این جلسه تصمیمات لازم پیرامون نحوه اطلاع رسانی به موقع به مسافران اخذ خواهد شد اظهارامیدواری کرد با اتخاذ تدابیر لازم روند نزولی تاخیرات پروازی را شاهد باشیم.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سوال که سازمان هواپیمای کشوری چه مکانیزمی برای برخورد با شرکت های هواپیمایی که از تاخیرات پروازی طولانی برخوردار هستند، گفت: براساس آیین نامه های موجود برخوردهای لازم با این گونه شرکت ها به عمل می آید به گونه ای که طی ماههای اخیر به منظور رسیدن به نظم قابل قبول پروازی ساعت پروازی برخی از این شرکت های هواپیمایی را کاهش دادیم.
وی همچنین از استقرار میز پاسخگو در فرودگاه مهرآباد توسط شرکت های هواپیمایی خبرداد و گفت: با استقرار این میز نمایندگان شرکت های هواپیمایی موظفند به هنگام بروز تاخیر و یا هر گونه مشکلی در روند انجام پروازها به مسافران پاسخگو باشند.