اعلام اولویت‌های حج واجب و عمره

 دارندگان ودیعه‌ی حج تمتع 20 دی‌ماه 1384 برای ثبت‌ نام در کاروان‌ها حج سال 1393 فراخوانده شدند. ثبت نام این کاروان‌ها از دهه‌ی فجر (19 و 20 بهمن‌ماه امسال) آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سعید اوحدی - رییس سازمان حج و زیارت - اظهار کرد: پیش‌آگهی حج تمتع سال 1393، 29 دی‌ماه در روزنامه‌های سراسری منتشر و ثبت نام در کاروان‌ها 19 و 20 بهمن‌ماه آغاز می‌شود.

او درباره‌ی فراخواندن اولویت‌های حج تمتع 1393 با بیان این‌که دارندگان ودیعه‌ی حج از 20 دی‌ماه 1384 برای ثبت‌ نام در کاروان‌ها فراخوان می‌شوند، ادامه داد: با توجه به ثبت نام عمره‌ی امسال که فراخوان اولویت‌ها به‌صورت مرحله به مرحله و پلکانی انجام شد و این حرکت از تشکیل صف‌های طولانی در دفاتر حج و زیارت و اداره‌های حج جلوگیری کرد، همین سیاست نیز در حج امسال ادامه می‌یابد. بنابراین ممکن است اگر در هفته‌ی دوم ثبت نام در کاروان‌های حج، ظرفیت‌ها تکمیل نشود و امکان فراخواندن جمعیت بیشتر وجود داشته باشد، دارندگان ودیعه تا 24 دی‌ماه سال 1384 را نیز فرابخوانیم.

او یادآوری کرد: ثبت نام در کاروان‌های حج امسال حدود سه‌ماه زودتر از سال پیش آغاز می‌شود؛ سال گذشته، اردیبهشت‌ماه هنوز ظرفیت کاروان‌های حج تکمیل نشده بود؛ اما برنامه‌ریزی امسال این است که پیش از پایان سال، کاروان‌ها بسته و از نیمه‌ی شهریورماه 1393 اعزام‌ها آغاز شود.