آغاز ثبت نام آزمون كارشناسی ارشد سال 91 از امروز

ثبت نام داوطلبان آزمون كارشناسی ارشد سال 1391 از امروز 17 آبان ماه به صورت اینترنتی آغاز می شود و تا روز چهارشنبه، 25 آبان ادامه خواهد داشت.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور افزود: پذیرش دانشجو در آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال 1391 برای 137 كدرشته امتحانی صورت می گیرد كه ثبت نام داوطلبان 132 كدرشته به همراه اولین مرحله آزمون هفدهمین المپیاد علمی دانشجویی كشور از 17 تا 25 آبان انجام می شود.

حسین توكلی ادامه داد: از 132 كدرشته امتحانی كارشناسی ارشد آزمون امسال، 50 كدرشته در گروه آموزشی علوم انسانی، 15 كدرشته در علوم پایه، 29 كدرشته در گروه فنی و مهندسی، 25 كدررشته در گروه كشاورزی، 12 كدرشته در گروه هنر و شش كدرشته در گروه دامپزشكی تعریف شده است.

مشاور عالی رییس سازمان سنجش با بیان اینكه تعداد 64 كدرشته امتحانی در آزمون كارشناسی ارشد سال 91 به صورت شناور است، تعداد رشته های شناور را 14 مورد در گروه علوم انسانی، 9 مورد در گروه علوم پایه، 18 رشته در گروه فنی و مهندسی، 9 مورد در گروه كشاورزی، 8 مورد در گروه هنر و 6 مورد در گروه دامپزشكی عنوان كرد.

عنوان شناور به آن دسته از كدرشته ها اطلاق می شود كه داوطلبان می توانند آنها را در كنار رشته انتخابی اصلی خود به عنوان رشته امتحانی دوم انتخاب كنند و در آزمون آنها نیز شركت داشته باشند.

توكلی یادآور شد: ثبت نام از داوطلبان 5 كدرشته امتحانی دیگر از مجموع كدرشته های امتحانی آزمون كارشناسی ارشد امسال كه اسامی آنها در دفترچه راهنمای آزمون آمده است نیز به طور جداگانه توسط ارگان های ذیربط با هماهنگی سازمان سنجش صورت خواهد گرفت.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA