ابلاغ قانون عضویت ایران در فدراسیون بین المللی بتن

رییس جمهور، قانون عضویت ایران در فدراسیون بین المللی بتن را برای اجرا ابلاغ کرد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، قانون عضویت ایران در فدراسیون بین المللی بتن که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده است، از سوی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.

بر اساس این قانون به دولت اجازه داده می شود در "فدراسیون بین المللی بتن" عضویت یابد و نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط اقدام کند. تعیین و تغییر دستگاه اجرایی طرف عضویت بر عهده دولت است.
بر این اساس، فدراسیون بین المللی بتن از ادغام کارگروه اروپایی بین المللی بتن(سی.ای.بی) و فدراسیون جهانی بتن پیش تنیده(اف.آی.پی) با هدف ارتقای سطح آگاهی های علمی و عملی بین المللی به منظور پیشبرد فنی، اقتصادی، زیبایی و زیست محیطی بناهای بتنی به وجود آمده است.
جلسات مجمع عمومی
مجمع عمومی هر دو سال یک بار به دعوت رئیس تشکیل جلسه می دهد. جلسه مجمع عمومی با حضور بیش از نیمی از هیئت های نمایندگی ملی که حداقل یکی از اعضاء اصلی یا علی البدلشان حضور داشته باشند، رسمیت می یابد، مشروط بر آن که حداقل نصف دارندگان حق رای رد جلسه حاضر باشند. برای اصلاح موادی از اساسنامه دو سوم جمع کل آراء مورد نیاز است.
همایش ها و محافل علمی بین المللی
همایش ها و محافل علمی در فواصل زمانی معین توسط فدراسیون سازمان داده می شود، مسئولیت سازماندهی این قبیل گردهمایی ها با هیئت نمایندگی ملی است. این گردهمایی با رعایت قوانین و مقرراتی که توسط شورا و هیئت نمایندگی ملی کشور میزبان تعیین می شود، برپا خواهد شد.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA