اعلام شرایط جدید شماره گذاری خودروهای خارجی

رییس مركز شماره گذاری پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی،با اعلام شرایط دریافت پلاك خودروهای خارجی گفت: متقاضیان دریافت پلاك موقت باید پروانه گمركی خود را به یكی از مراكز شماره‌گذاری ارایه و در صورت نبود مشكل در اسناد ظرف یك ساعت پلاك خود را دریافت می‌كنند.

سرهنگ احمد رستمی، در حاشیه ملاقات مردمی در دفتر نظارت همگانی 197 در جمع خبرنگاران، وجود پروانه گمركی را یكی از مهمترین ضرورت های صدور پلاك موقت برشمرد و افزود: افرادی كه تقاضای دریافت پلاك موقت دارند باید پروانه گمركی خود را به یكی از مراكز شماره‌گذاری ارایه و درصورت نبود مشكل در اسنادخودرو ظرف یك ساعت پلاك خود را دریافت می‌كنند.
به گفته وی،كسانی می‌توانند اقدام به ثبت پلاك موقت كنند كه پروانه گمركی موقت آنها حداقل شش ماه اقامت در یكی از كشورها و یا سه ماه اقامت كشورهای حاشیه خلیج فارس را داشته باشند.
رییس مركز شماره گذاری پلیس راهنمایی و رانندگی تهران افزود: مالكان خودروهای پلاك موقت در مهلت تعیین شده می توانند در سطح كشور تردد كنند.
سرهنگ رستمی به مالكان خودروهای پلاك موقت توصیه كرد:به زمان اتمام مهلت قانونی خودروی خود توجه داشته باشند در صورتی كه این زمان به پایان برسد و آنها اقدام به تمدید یا تعویض پلاك موقت خود نكنند خودروی آنان توقیف و پس از اعمال قانون، خودروی یاد شده باید از كشور خارج شود.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA