اسباب‌کشی در ایام نوروز ممنوع

 رئیس پلیس پایتخت با تشریح اقدامات نیروی انتظامی در چهارشنبه‌سوری و ایام نوروز، از ممنوعیت اسباب‌کشی در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار حسین ساجدی‌نیا درباره اقدامات انجام شده از سوی پلیس در سال 92، گفت: از ابتدای امسال تاکنون 365 طرح عملیاتی مختلف در تهران اجرا شده و علاوه بر آن ماموریت‌های ویژه و خاصی نیز در طول سال انجام شده است.

وی با بیان اینکه روز گذشته یکی دیگر از طرح‌های جمع‌آوری اراذل و اوباش در سطح پایتخت اجرا شد، گفت: در این طرح که در ساعت 23 روز شنبه اجرا، ده‌ها تن از اراذل و اوباش در نقاط مختلف پایتخت دستگیر شدند.

به گفته رئیس پلیس پایتخت، در روز جمعه نیز طرح برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر در سطح پایتخت به اجرا درآمد.

ساجدی‌نیا، برخورد با سارقان، قاچاقچیان مواد مخدر و ... را از دیگر طرح‌های نیروی انتظامی در طول امسال اعلام کرد.

وی درباره تمهیدات پلیس در ایام چهارشنبه‌سوری نیز گفت: در مرحله نخست لازم می‌دانم که به عنوان پلیس از بزرگترها و والدین به خاطر حضور در کنار فرزندانشان و توجه به توصیه‌های پلیس، تشکر کنم.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به مصدومان و کشته‌شدگان چهارشنبه‌سوری در هفت سال پیش، اظهار کرد: در آن زمان تنها در تهران بین 800 تا هزار نفر مصدوم می‌شدند و چندین تن نیز جان خود را از دست می‌دادند و این در حالی است که از چهار سال گذشته تابحال این آمار به شدت افت پیدا کرده، به طوری که دو سال اخیر تعداد مصدومان حدود 50 تن بوده و کشته نیز نداشتیم.

ساجدی‌نیا از والدین خواست در روزهای منتهی به چهارشنبه‌سوری، حتما در کنار فرزندانشان حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه تا به این لحظه هیچ سانحه‌ای پیش از چهارشنبه‌سوری در پایتخت نداشتیم، اظهار کرد: مراسم‌های این شب به شکل محله و کوچه‌محور برگزار می‌شود و باید برنامه‌ریزی‌ها برای شب چهارشنبه آخر سال به گونه‌ای باشد که سال نو و عید تلخی را آغاز نکنیم.

رئیس پلیس پایتخت اظهار کرد: امسال یکی از سال‌هایی بود که رکورد زدیم و تا به این لحظه هیچ سانحه‌ای درباره شب چهارشنبه آخر سال نداشتیم.

ساجدی‌نیا درباره کشفیات محترقه چهارشنبه سوری با بیان اینکه بر رنگ‌فروشی‌ها و ... نیز با همکاری صنفشان نظارت داشتیم، خاطر نشان کرد: خوشبختانه درخصوص فروش مواد محترقه دست‌ساز نیز موردی را مشاهده نکردیم. اما چندین میلیون مواد محترقه غیر استاندارد را کشف کردیم که در حال حاضر در انبارهای پلیس آگاهی است.

وی با اشاره به حضوری که چندی پیش در بازار تهران داشت، خاطر نشان کرد: برای ارزیابی از میزان استقبال مردم، به این منطقه رفتم، اما خوشبختانه متوجه شدم که استقبال چندانی نیز از خرید و فروش مواد محترقه در شهر نشده بود.

به گزارش ایسنا، رئیس پلیس پایتخت با اشاره به مهمان‌فرست‌بودن پایتخت، گفت: تهران از جمله شهرهایی است که بیشتر در ایام عید از آن خارج می‌شوند، بنابراین پلیس تمهیداتی را برای جلوگیری از سرقت و ... در شهر اتخاذ کرده است.

افزایش ایستگاه‌های پلیس و نیروهای گشت

ساجدی‌نیا از افزایش ایستگاه‌های پلیس و نیروهای گشت در ایام نوروز نیز خبر داد و گفت: همکاران من در محلات مختلف پایتخت به ویژه محلات جرم‌خیز حضور خواهند داشت و ایستگاه‌های پلیس از روز چهارشنبه در این محلات مستقر شده و این استقرار تا پایان عید نوروز ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، گشت‌های نیروی انتظامی نیز در این ایام در قالب گشت پیاده، موتورسوار و خودرویی خواهد بود.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به سفر شهروندان تهرانی در ایام نوروز، تصریح کرد: متاسفانه مشاهده شده که برخی از شهروندان به سفر می‌روند، اما در خانه را نمی‌بندند و با این تصور که دیگری این کار را انجام داده، منزلشان را ترک می‌کنند. بنابراین از شهروندان می‌خواهم که حتما نسبت به این موضوع توجه داشته باشند و در صورتی که از وسیله شخصی برای سفرشان استفاده می‌کنند، به هشدارها و توصیه‌های پلیس راه نیز توجه کنند چرا که این اقدامات تنها به منظور ایمنی و حفظ جان خودشان انجام می‌شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA