اتصال تمام 374 محله تهران به شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال آینده

 امکان دسترسی به شبکه ملی اطلاعات برای تمامی 374 محله شهر تهران تا پایان سال آینده جهت استفاده از بستر پرسرعت فراهم خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس نصراله جهانگرد در جشنواره وب پرتال های شهرداری تهران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: فراهم آوردن زمینه آموزش و مهارت برای جوانانی که در این بخش در سطح شهر فعال هستند گام بعدی است که می بایست از سوی مسوولان فراهم آورده شود.

وی افزود: دولت در تلاش است تا زمینه تسهیل عرضه خدمات را فراهم آورد و به همین منظور پیش بینی شده تا 80 درصد تخفیف برای هاست کردن نرم افزارهایی که کاربرد اجتماعی دارند ارائه شود تا امکان تسهیل ورود آن ها به بازار فراهم شود.
دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات کشور با اشاره به سیاست دولت در حوزه کسب و کار گفت: تقویت حوزه کسب و کار و تثبیت شرایط ورود جوانان و جامعه به آن، استراتژی دولت در این حوزه است.
وی ادامه داد: یکی از دغدغه های کشورهای توسعه یافته، توانمند سازی شهروندان به منظور استفاده از تکنولوژی و فناوری اطلاعات برای داشتن زندگی بهتر، است.
معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: در حال حاضر، در کشور ما نیز با برنامه ریزی های صورت گرفته، ICT به عنوان مهمترین ابزار و مولفه پیشران برنامه های توسعه اقتصادی کشور محسوب می شود.
وی با اشاره به برنامه 20 ساله کشور تاکید کرد: تا کنون حرکت های بزرگی در این راستا با افق بکارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات شکل گرفته اما فعالیت های بسیاری باید صورت گیرد که این کار با همکاری دولت با ارکان اجتماعی نظیر شهرداری عملی خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA