آغاز طرح امداد نوروزی اورژانس 115 از 26 اسفند

 «محمدتقی طالبیان» در گفت و گو با ایرنا با تشریح تمهیدات مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور در طرح امداد نوروزی 93 گفت: نظر به اهمیت ارتقاء ارائه خدمات فوریت های پزشکی و امداد رسانی به حادثه دیدگان انواع حوادث این طرح از ساعت 8 صبح روز دوشنبه 26 اسفند آغاز و در ساعت 8 صبح روز شنبه 16 فرودین سال 93 به پایان خواهد رسید.

طالبیان توضیح داد: با توجه به افزایش چشمگیر بار ترافیکی در ایام تعطیلات نوروزی در جاده ها و مسیرهای مواصلاتی سراسر کشور، تمهیدات لازم برای پاسخگویی به حوادث پرتلفات رانندگی و ترافیکی این ایام در دستور کار اورژانس 115 قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: به منظور خدمات رسانی بهتر به حادثه دیدگان انواع حوادث و سوانح احتمالی نیز در ایام تعطیلات نوروزی ستاد بحران اورژانس کشور در مرکز کنترل و هدایت عملیات بحران این مرکز با همکاری ستاد هدایت و اطلاع رسانی و دبیرخانه ستاد حوادث غیر مترقبه به منظور هدایت بیماران احتمالی به مراکز درمانی و سرویس های تخصصی مناسب تشکیل می شود.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی تعداد پایگاه های اورژانس کشور برای خدمت رسانی به هموطنانمان را در طرح ملی امداد نوروزی دو هزار و 86 پست و پایگاه ها امدادی عنوان کرد و گفت: از این تعداد پست و پایگاه 810 پایگاه اورژانس شهری و یک هزار و 276 پایگاه اورژانس جاده ای است.

طالبیان به مشارکت 14 هزار و 691 امدادگر اورژانس 115 در راستای امدادرسانی به مصدومان و بیماران خبر داد و افزود: این نیروهای امدادرسان با استفاده از سه هزار و 40 دستگاه آمبولانس، چهار فروند بالگرد امدادی، 56 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 213 ایستگاه سلامت در تمام مدت اجرای طرح یاد شده در آماده باش کامل قرار خواهند داشت.

وی تصریح کرد: آمبولانس های اورژانس 115 از ساعت هشت صبح تا12ظهر و از ساعت 16تا 20 در حاشیه جاده ها به صورت پر رنگ به منظور اطلاع رسانی و سرعت دهی در امر امداد رسانی و افزایش امنیت خاطر مسافرین مستقر خواهند بود.

رییس اورژانس کشور خاطرنشان کرد: گروه های امدادی اورژانس 115 در پایانه های مسافربری اتوبوس، قطار و فرودگاه های پر رفت و آمد و اصلی بخصوص در مراکز استان ها مستقرخواهند بود.

طالبیان از هموطنان خواست در ایام تعطیلات نوروزی سال 93 در صورت مواجه با مواردی از قبیل اورژانس های قلبی و تنفسی(تنگی نفس، فشار خون بالا، افت فشار خون)، اورژانس های گوارشی(خونریزی گوارشی همراه با استفراغ خونی) درد شکم، ضربه شدید به شکم، زنان و زایمان(سقط، تشنج، فشار خون بالا به همراه تاری دید و تورم اندام ها، خونریزی شدید) با شماره اورژانس 115 تماس بگیرند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور ادامه داد: بیماران و مصدومان انواع حوادث می توانند در مواردی همچون اورژانس های اعصاب(تشنج، سکته مغزی، اختلال تکلم ناگهانی)، کاهش سطح هوشیاری، سردردهای شدید و ناگهانی به همراه سفتی گردن، ضربه به جمجمه و ستون فقرات به دنبال سقوط، تصادف، سوختگی، برق گرفتگی،غرق شدگی، مسمومیت دارویی و شیمیایی، خودکشی، مار گزیدگی، عقرب گزیدگی، دررفتگی، شکستگی ها، پارگی وسیع بافت نرم و خونریزی های شدید با شماره یاد شده تماس بگیرند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA