• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

معاون وزیر ICT از تشکیل دبیرخانه دائمی الکامپ خبر داد

 ˈنصرالله جهانگردˈ روز دوشنبه در یک نشست خبری که به مناسبت نوزدهمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی(الکامپ) برگزار شد، اظهار داشت: بهتر است نمایشگاه الکامپ را سازمان نظام صنفی رایانه ای برگزار کند و امیدواریم از سال آینده هم دبیرخانه دائمی الکامپ شکل بگیرد.

وی افزود: از نظر اجرا هم بهتر است که سازمان نظام صنفی رایانه ای، برگزاری نمایشگاههای الکامپ را بعهده بگیرد، چرا که مقدمات حقوقی این موضوع هم در حال فراهم شدن است.

 ** دولت امسال بودجه ای برای امور تبلیغاتی ندارد

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در مورد حمایت مالی این سازمان از دستگاههای دولتی برای حضور در نمایشگاه الکامپ، گفت: امسال منابع پولی دولت بسیار پایین است و دستگاهها بودجه ای برای تبلیغات ندارند؛ از این رو تلاش ما تقبل بخشی از هزینه ها و گرفتن تخفیف برای دستگاههای دولتی جهت حضور در نماشگاه الکامپ بوده است.

جهانگرد ادامه داد: سازمان فناوری اطلاعات ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت بخشی از هزینه های دستگاههای دولتی را برای حضور در الکامپ پوشش خواهند داد، چرا که بسیاری از دستگاهها ردیفی در این مورد ندارد.

رئیس شورای سیاست گذاری نوزدهمین نمایشگاه الکامپ در مورد میزان تعرفه ارزی متقاضیان شرکت در نمایشگاه الکامپ گفت: عدد معینی بعنوان سقف تصویب شده و سازمان نظام صنفی رایانه ای نیز این عدد را پذیرفته است.

جهانگرد در مورد قیمت بلیت نمایشگاه الکامپ گفت: هنوز رقم دقیقی برای حق ورود به نمایشگاه تعیین نشده است و به محض مشخص شدن رقم اطلاع رسانی می کنیم، چرا که فروش بلیت نوعی شمارش بازدیدکنندگان هم است.

 ** برنامه های حوزه فناوری اطلاعات کشور ماه آینده اعلام می شود

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: برنامه های حوزه فناوری اطلاعات کشور در دست تهیه است و ماه آینده اطلاعات اصلی آن توسط مسئولان ملی اعلام می شود.

وی با اشاره به تاثیر حوزه فناوری اطلاعات در افزایش درآمد ملی، بهبود اشتغال و بهبود خدمات رسانی به مردم گفت: خبرنگاران در حوزه اطلاع رسانی، برای شناساندن هر چه بیشتر ظرفیت های حوزه فناوری اطلاعات(آی تی) این سازمان را یاری کنند.

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی الکامپ 14 تا 17 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA