آغاز تعویض کارت های پایان خدمت قدیمی سال 60 به بعد

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد افرادی که از سال 60 به بعد کارت پایان خدمت خود را اخذ کرده و در سن 50 سال به بالا هستند، برای تعویض کارت های قدیمی خود اقدام کنند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار ˈابراهیم کریمیˈ گفت: از سال 90، طرح تعویض کارت های معافیت را به دلیل اینکه اطلاعات در خصوص معافیت ها متمرکز و قابل دسترسی تر بود، آغاز کردیم که در تیرماه سال 91 این فرصت به پایان رسید.

وی اظهار داشت: از تیرماه سال 91، کارت های معافیت قدیمی فاقد اعتبار شدند بنابراین دارندگان این کارت ها نمی توانند خدمات دولتی نظیر اخذ گواهینامه رانندگی، گذرنامه و ... را دریافت کنند اما تعویض کارت ها همچنان ادامه دارد.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به آغاز تعویض کارت های پایان خدمت از سال گذشته، تصریح کرد براساس زمانبندی، دارندگان این کارت ها بایستی با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، درخواست تعویض کارت کنند.

به گفته سردار کریمی ، در حال حاضر همه دارندگان کارت های پایان خدمت و معافیت از سال 60 به بعد (منقضیان سال 60 به بالا) که دارای کارت های قدیمی غیرهوشمند هستند باید برای تعویض کارت خود اقدام کنند.

وی با تاکید براینکه ملاک ما سال اخذ کارت است، تصریح کرد: کسانی که از اولین روز سال 60 از خدمت ترخیص شدند یعنی منقضی های سال 60 به بالا هستند، باید اقدام به تعویض کارت های خود بکنند حتی اگر 51 سال و یا بیشتر سن داشته باشند اما منقضی های سال 59 و قبل آن، نیازی به تعویض کارت های خود ندارند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا تاکید کرد: اعتبار کارت های پایان خدمت قدیمی تا پایان سال 92 بوده و در صورتیکه دارندگان این کارت ها برای تعویض با کارت هوشمند از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی اقدام نکنند از تاریخ فوق کارت های قدیمی فاقد اعتبار شده و دارندگان این کارت ها نمی توانند از خدمات دولتی مورد نیاز بهره مند شوند.

وی با اعلام اینکه روند تعویض کارت ها شدت گرفته و استقبال مردم برای هوشمند کردن کارت ها بالا است، بیان داشت: تعرفه های دریافت کارت های هوشمند نسبت به سال گذشته تغییری نکرده و تنها براساس قانون بودجه سال 92 مبلغی که به خزانه دولت واریز می شود از 10 هزار به 12 هزارتومان افزایش یافته است و تعرفه های دیگر که شامل هزینه کارت و حق الزحمه دفاتر پلیس +10 می باشد تغییری نکرده است.

سردار کریمی با اشاره به اینکه هزینه هوشمند کردن کارتهای معافیت و پایان خدمت مبلغ 24 هزار تومان است، یادآور شد اجرای این طرح نفع مالی برای نیروی انتظامی ندارد و ما تنها به دنبال تجمیع و یکسان سازی اطلاعات مشمولان هستیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA