گرسنگی در هوای آلوده منجر به جذب راحت تر فلزات سنگین می شود

یک متخصص تغذیه به شهروندان کلانشهرها توصیه کرد در شرایطی که آلودگی هوا تشدید می شود از گرسنگی اجتناب کنند چرا که در چنین شرایطی فلزات سنگین به راحتی و بیشتر جذب بدن افراد می شود.

به گزارش ایرنا، ˈسیدمرتضی صفویˈ افزود: در ایامی که هوا آلوده است افراد باید غذا مصرف کرده و به سمت استفاده از آنتی اکسیدان ها روی آورند چرا که در هوای آلوده جذب سرب و فلزات سنگین در بدن افراد بیشتر و راحت تر انجام می شود.

وی ادامه داد: از آن جایی که گاه بی گاه شاهد آلودگی هوا هستیم، باید سعی کرد که همواره از مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها استفاده کنیم.

صفوی اضافه کرد: مصرف ویتامین های گروه های B ،C و A در شرایطی که با آلودگی هوا مواجه هستیم بسیار تاثیرگذار است.

وی همچنین به شهروندانی که همواره در معرض آلودگی هوا هستند، توصیه کرد روزانه یک یا دو لیوان شیربنوشند چرا که نوشیدن شیر در هوای آلوده سبب می شود تا مجاری تنفسی تقویت شده و قسمت های بالای مجاری تنفسی از آلودگی مبرا شود.

این متخصص تغذیه اضافه کرد: همچنین مردم نباید در مواقعی که هوا در شرایط ناسالم قرار دارد، مصرف میوه، سبزیحات رنگی و امگا 3 را فراموش کنند چرا که مصرف این مواد غذایی ایمنی بدن را بالا می برد بر این اساس مصرف هفته ای دو بار خوراک دریایی توصیه می شود.

این متخصص تغذیه به کودکان و سالمندان توصیه کرد کمتر در معرض آلودگی هوا قرار گیرند و به صورت کامل غذا مصرف کنند.

صفوی، روزانه مصرف سه تا پنج سهم سبزی (یک لیوان کامل سبزی خام یا نصف لیوان سبزی پخته شده)، دو تا چهار سهم میوه جات که هر سهم آن به اندازه یک پرتقال، سیب و انار متوسط است را به شهروندان توصیه کرد.

وی همچنین مصرف آب بیشتر در طول روز به اندازه شش تا هشت لیوان را به کودکان و سالمندان (در مواقع آلودگی شدید هوا) توصیه کرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA