بانک جامع برنامه هیات های مذهبی راه اندازی شد

بانک جامع اطلاعات برنامه هیات های مذهبی برای اطلاع رسانی درباره زمان، کیفیت و مکان برنامه های هیات های مذهبی با عنوان «محفل نور» راه اندازی شد. 

به گزارش ایرنا،این پایگاه اطلاع رسانی با همکاری شبکه تهران، بسیج صدا و سیما فعالیت خود را آغاز کرده تا برنامه هیات های مذهبی، جلسات قرآن و معرفت در شهر تهران را معرفی کند.

ماه محرم با نشانه های ماندگار و مقدسی چون برپا کردن تکایا، راه اندازی هیات مذهبی، تشکیل جلسات عزاداری و روضه از گذشته تا کنون گره خورده است و عاشقان و شیفتگان حسینی با حضور در هیات مذهبی و جلسات معرفتی بخصوص در شب های ماه محرم سعی می کنند تا با سالارشهیدان و یاران با وفایش هرچه بیشتر همنوا شوند.

برنامه ریزی برای استفاده و شرکت در هیات مذهبی، اطلاع از کم و کیف سخنرانی خطابه نامی شهر و مداحان ، آگاهی از برنامه های هیات معروف شهر و... همواره از اطلاعات مورد نیاز عاشقان و مریدان حسینی بوده است.

این کار به روش های مختلف از نصب بنر در مراکز پر تردد شهری، پخش قسمت هایی از مراسم های مذهبی در تلویزیون ، آگاهی چهره به چهره افراد شرکت کننده به یکدیگر و... اطلاع رسانی صورت می گیرد اما بانک اطلاعاتی یا پایگاهی که بتواند تمامی این اطلاعات را به صورت جامع و منسجم در اختیار علاقه مندان قرار داد پیش از این وجود نداشت و کمبود آن با توجه به توسعه هیات های مذهبی و برنامه های آنها در طول سال احساس می شد.

به تازگی شبکه تهران با همکاری مشترک بسیج سازمان صدا و سیما پایگاه تخصصی محفل های مذهبی را با عنوان «محفل نور» با هدف معرفی برنامه های هیات مذهبی ، جلسات قرآن و معرفت شهر تهران راه اندازی کرده است.

با راه اندازی این پایگاه بسیاری از اطلاعات هیات معروف تهران در فضای مجازی برای کاربران ثبت شده و به مرور اطلاعات دیگر پایگاه های نیز تکمیل می شود.

از آنجا که متولیان هیات قدیمی و جدید، خواستار ثبت برنامه های هفتگی، ماهانه، فصلی و یا سالانه فعّالیت خود و اطلاع رسانی در این زمینه هستند، راه اندازی این پایگاه را می توان نوعی ساماندهی هیات مذهبی شهر تهران تلقی کرد که این پایگاه به عنوان بانک جامع برنامه هیات و محافل مذهبی –معرفتی شهر تهران و در آینده استان تهران خواهد بود.

این پایگاه قابلیت ثبت برنامه های مذهبی عموم مردم را دارد و امکان دریافت اطلاعات هیات ها را به مخاطبان ارایه می دهد و از بخش های این پایگاه می توان به معرفی هیات ها، معرفی سخنرانان، قاریان، مداحان، اخبار مذهبی، آداب هیات و محفل ها و مکان نمای مجالس اشاره کرد.

مخاطبان همچنین می توانند برنامه های سخنرانان، مداحان و قاریان مورد نظر خود را دنبال کنند و یا به پیوند هیات دیگر منتقل شوند. بویژه در ایام محرم عزاداران حسینی می توانند با مراجعه به این پایگاه اطلاعات برنامه های خود را ثبت و از برنامه های هیات دیگر مطلع شوند.

برای مراجعه به این بانک اطلاعاتی می توان به نشانیhttp://mahfelenoor.ir مراجعه کرد یا از طریق پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی تهران به آن دسترسی داشت.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA