راه اندازی سامانه هوشمند نظارت از راه دور بخش کشاورزی

 رییس هیات مدیره مجمع تشکل های کشاورزی کشور گفت: وزیر کشور با ایجاد نخستین سامانه هوشمند نظارت از راه دور بر اجرای فعالیت های عمرانی بخش های کشاورزی موافقت کرده است . 

به گزارش ایسنا، ˈمسعود اسدیˈ افزود: این پیشنهاد از سوی مجمع تشکل های کشاورزی پیشنهاد شد چرا که فعالیت های بخش کشاورزان در تامین امنیت غذایی ، تامین امنیت پایدار سیاسی و اقتصادی کشور نقش اساسی دارد و این قشر در طول تاریخ وظیفه خود را به خوبی ادا کرده اند.

وی اظهارکرد: در دولت قبلی میلیاردها تومان از بیت المال در چارچوب طرح توسعه کشاورزی به عنوان مثال برای توسعه بخش هزینه شد اما استانداران به علت نداشتن اطلاعات کافی از واقعیات و مشکلات روز کشاورزان، بیت المال را با سرعت و طبق دستور رییس جمهوری سابق بر باد دادند.

رییس نظام صنفی کشاورزی خوزستان تصریح کرد: امروز تشکل های کشاورزی فراگیر در دور دست ترین نقاط کشور وجود دارند که می توان از این توانمندی عظیم با ایجاد سامانه هوشمند نظارت از راه دور وزارت کشور با کمک سازمان بازرسی مردمی، استفاده کرد.این امر بدون کوچکترین هزینه ای به وزارت کشور فرصت می دهد تا هر روز و هر لحظه از اتفاقات مهم، نحوه اجرای طرح های عمرانی، عملکرد فرماندران آگاه شده و تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

اسدی گفت: این سیستم باعث می شود فرمانداران و مجریان طرح ها و تمامی مسئولان در تعاملات خود با مردم و اجرای فعالیت ها این دقت را لحاظ کنند که وزارت کشور در همان لحظه از نحوه عملکرد مثبت و منفی آنان مطلع خواهد شد.

وی ایجاد این سامانه را نمونه ای مدرن از سیستم اطلاع رسانی و نظارت امیرکبیر با استفاده از تکنولوژی روز و تکیه بر شخصیت ممتاز سلامت و صداقت روسای تشکل های کشاورزی در سطوح مختلف برشمرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA