• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

معافیت دارو و مواد غذایی تا پایان آبان ماه از پرداخت هزینه های گمرکی

 رییس سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: طبق مصوبه جدید تا پایان آبان ماه امسال تجهیزات پزشکی، بهداشتی، داروها و مواد غذایی با نظارت این سازمان از پرداخت هزینه های مرسوم برای ترخیص محصولات از گمرک معاف می شوند.

 دکتر «رسول دیناروند»، افزود: از نظر قانونی اختیارات ویژه ای برای ترخیص سریع محصولات بهداشتی، پزشکی، دارو و مواد غذایی از دولت دریافت کرده ایم تا ترخیص این کالاها از گمرک متوقف نشود.

وی اظهار داشت: شرکت های وارد کننده دارو از ترخیص محصولات خود از گمرک به این دلیل که این محصولات باید دارای استانداردهای بالاتر از حد معمول باشند، درخواست مبالغ اضافی می کرد که این امر سبب ناراضایتی واردکنندگان شده بود.

دیناروند با بیان اینکه این سختگیری ها قانونی است، افزود: اجرای این طرح که مصوب مجلس شورای اسلامی است در راستای حمایت از تولید داخل تصویب شده و براساس آن استانداردهای اجباری بیش از پیش افزایش یافته است.

رییس سازمان غذا و دارو گفت: پیش از این وظیفه کنترل استاندارد برعهده سازمان استاندارد بود که این سازمان به دلیل نداشتن امکانات و توانایی های لازم برای اجرای آن باعث انباشت کالا در گمرک می شد.

دیناروند افزود: برای رفع این مشکل مصوبه ای در ستاد تدابیر ویژه به تصویب رسیده که از این پس ترخیص محصولات بهداشتی، پزشکی ، دارو و مواد غذایی زیر نظر سازمان غذا و دارو انجام خواهد شد

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA