تا 10 روز آینده، هوای تهران فاقد آلودگی است

 وارونگی هوا یا وارونگی گرمایی به پدیده ای گفته می شود که در آن برخلاف حالت طبیعی با افزایش ارتفاع، دما نیز زیاد می شود و در این شرایط درجه حرارت پایین جو کمتر از طبقه بالایی است که موجب می شود آلایندگی در سطح پایین باقی بماند. در شهرهای بزرگ وارونگی هوا معمولا باعث آلودگی هوا می شود.

به گزارش ایرنا ، ˈ محمد علی عزیزاقلی ˈ در اولین کارگروه ملی کاهش آلودگی هوای تهران در سازمان محیط زیست افزود: نقشه های هواشناسی نشان می دهد 2 تا 3 هفته آینده جو پرفشار از سمت غرب ، شمال غرب و جنوب غرب وارد کشور می شود که موجب بارش و باد در نقاط غربی کشور و تهران می شود.

وی اظهار داشت: وزش باد از انباشت آلودگی در هوا جلوگیری می کند و بارش باران هم تا حدودی هوا را تمیز می کند.

وی گفت: این موج از روز پنج شنبه از غرب وارد کشور می شود و اواخر جمعه استان تهران را تحت تاثیر قرار می دهد که این تاثیر با ریزش باران و وزش باد همراه خواهد بود، بنابراین در روزهای جمعه ، شنبه و یکشنبه استان تهران تحت تاثیر این پدیده قرار خواهد گرفت و بارش باران خواهد داشت.

عزیزاقلی افزود: بیشترین قدرت این سیستم در روز شنبه خواهد بود که بیشترین بارش را به همراه خواهد داشت از این رو با وجود این سامانه تا 10 روز آینده پدیده وارونگی هوا نخواهیم داشت بنابراین هوا سالم خواهد بود.

نخستین جلسه کارگروه آلودگی هوای شهر تهران با حضور معاون رییس جمهوری و نمایندگانی از وزارتخانه های بهداشت درمان و آموزش پزشکی، کشور، صنعت، معدن و تجارت، نفت ، نیرو و سازمان های هواشناسی ، کنترل کیفیت هوا ، استانداری تهران ، پلیس راهور ناجا، شورای شهر و شهرداری تهران در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA