پیگیری برنامه جامع کاهش آلودگی در ۷ شهر

 رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت:تاکنون هفت شهر غیر از شهر تهران به عنوان شهرهای آلوده مطرح هستند که برنامه جامع کاهش آلودگی هوا دارند.
به گزارش واحد مرکزی خبر،معصومه ابتکار درباره برنامه این سازمان برای کاهش آلودگی هوا با بیان اینکه بحث ریزگردها تعداد شهرهای آلوده ما را افزایش داده است افزود: هم‌اکنون برای هفت شهر برنامه جامع کاهش آلودگی هوا داریم که از جمله این شهرها تهران است که در این دوره درصدد احیای این برنامه کاهش آلودگی هوا هستیم.
وی تاکید کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته برنامه کاهش آلودگی هوا متوقف شد.
ابتکار افزود: در اولین فرصت برای شهر تهران در هفته‌های آینده در عالی‌ترین سطح جلسه کاهش آلودگی هوا تشکیل خواهد شد که علاوه بر بنده، وزرا، شهردار تهران و مسئولان مربوط در آن جلسه حضور پیدا خواهند کرد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بخش‌های متعددی دراین خصوص دخیل هستند و نقش، مسئولیت و تکلیف دارند.
وی افزود: ان‌شاءالله این جلسه تشکیل می‌شود تا همه وظایفی که برای مسئولان و دستگاه‌ها تعریف شده است با جدیت بیشتری دنبال شود.
ابتکار با بیان اینکه برای کاهش آلودگی هوا مهمتر از نقش مسئولان، نقش خود مردم و مسئولیت مردم است گفت: استفاده مردم از حمل‌ و نقل‌های عمومی می‌تواند به کاهش آلودگی هوا کمک کند.
وی افزود: مردمی که فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی دارند اگر ضوابط و استاندارها را رعایت کنند می‌توانند از تشدید آلودگی هوا جلوگیری کنند.
ابتکار ادامه داد: باید سعی کنیم یک مشارکت عمومی در بحث کاهش آلودگی هوا اتفاق بیفتد و مسئولیت مدنی همه آحاد جامعه است که محیط زیست را پاک نگهداریم.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های این سازمان در موضوع حیات وحش و تنوع زیستی گفت: 45 روز بیشتر نیست که در این سمت هستم و در موضوع حیات وحش جلساتی را داشتیم و درباره تنوع زیستی کشور جلساتی را در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار کردیم.
وی افزود: پیگیر وضعیت یوزپلنگ آسیایی هستیم و در جلسه مربوطه به آن شخصا حضور پیدا کردم.
ابتکار ادامه داد: مدیران ما در سراسر کشور برنامه‌های را در این خصوص دارند و هم اکنون هر استان برنامه‌های مربوط خود را اجرا می‌کند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA