ثبت‌نام طرح جدید نوسازی خودروهای فرسوده شخصی باتسهیلات ویژه

رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت کشور از افزایش 3 برابری کمک‌های بلاعوض دولت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور خبر داد و گفت: مرحله جدید طرح نوسازی خودروهای شخصی با تسهیلات جدید از روز یکشنبه 21 مهر ماه آغاز شده و در اولین روز ثبت‌نام با استقبال بسیار بالای متقاضیان مواجه شده است.

به گزارش ایسنا، دکتر سید مجتبی شفیعی با بیان اینکه کمک‌های بلاعوض دولت برای خروج خودروهای فرسوده به طور متوسط به سه برابر افزایش یافته است، افزود: با اصلاحاتی که در آیین‌نامه مربوط به خروج خودروهای فرسوده و اسقاط آن ایجاد شده، مرحله جدید اجرای این طرح با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه مصوبه جدید ابلاغ شده است، اجرای طرح خروج خودروهای فرسوده را برنامه‌ریزی کردیم و سایت ثبت‌نام خودروهای فرسوده به نشانی www.farsoodeh.ir نیز فعال شده و 126 مرکز اسقاط خودرو نیز از روز گذشته فعالیت خود را در سراسر کشور آغاز کرده‌اند.

رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت کشور گفت: در نخستین روز آغاز طرح، تا آخرین ساعات حدود 2000 نفر برای خروج خودروهای فرسوده خود ثبت‌نام کرده‌اند که در مقایسه با عملکرد هفت ماهه اخیر بسیار عدد قابل توجهی است.

شفیعی ادامه داد: با توجه به سرعت استقبال متقاضیان و محدودیت‌هایی که در منابع مالی وجود دارد، مهلت ثبت‌نام تا آذرماه در نظر گرفته شده و افرادی که تا تاریخ اعلام شده، نسبت به ثبت‌نام برای خروج خودروهای فرسوده خود اقدام کنند در اولویت دریافت‌های کمک‌های بلاعوض قرار خواهند داشت.

به گفته وی 25 میلیون ریال در قبال اسقاط خودرو و سه میلیون ریال نیز معادل ارزش لاشه خودرو به متقاضیان پرداخت می‌شود که این رقم نسبت به دوره‌های قبل افزایش خوبی را داشته است.

رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت کشور با بیان اینکه هدف از اجرای طرح خروج خودروهای فرسوده شخصی، عدم جایگزینی است، اظهار کرد: در صورتی که متقاضی بخواهد از تسهیلات بانکی جهت جایگزینی خودرو نیز استفاده کند، این امکان وجود دارد.

شفیعی تاکید کرد: بر همین اساس حداقل تسهیلات برای این متقاضیان 100 میلیون ریال و حداکثر 150 میلیون ریال است. البته این رقم تا 200 میلیون ریال نیز قابل افزایش است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA