پیام دبیرکل اتحادیه پستی جهانی به مناسبت نهم اکتبر2013

 پست، ارایه کننده خدمات به صورت روزانه به مردم و صاحبان مشاغل ادارات پست هر کشور نقش بسیار مهمی در تبادل اطلاعات و کالا ایفا می‌کنند.
در سال 2012، ادارات پست در سراسر جهان،350 میلیارد نامه و بیش از6 میلیارد امانت را توزیع کرده و میلیون ها تراکنش مالی را پردازش نمودند.
اگرچه سرویس پست نامه کماکان بخش مهمی از کسب و کار پستی باقی مانده به طوری که تنها درسال 2012، به طور میانگین، 45 درصد از درآمد کلی ادارات پست از محل نامه بوده، اما کاهش تدریجی آن ادارات پست را ناگزیر به ارایه تعریف مجددی از خدمات نموده است.
ادارات پست در سراسر جهان، برای پاسخگویی بهتر به نیازهای مشتریان خود در زمینه ارایه خدمات قابل اطمینان، سریع و ایمن، درحال تنوع بخشیدن به تولیدات و خدمات خود هستند. با رشد تجارت الکترونیکی، آنها به ارایه سرویس توزیع متناسب با خواست مشتری برای کالاهای خریداری شده به صورت آنلاین می پردازند. شکی نیست که ادارات پست، در دنیای درحال تحول امروز، به عنوان تسهیل کنندگان تجارت ملی و بین المللی باقی خواهند ماند.
خدمات مالی پستی و همچنین سرویس های امانات و لجستیک نیز درحال رشدند. انتظار می رود به زودی درآمدهای حاصل از هر یک از این خدمات به طور متوسط​​، بیش از20 درصد از درآمد ادارات پست را به خود اختصاص دهند. ادارات پستی که هرگز درگیر خدمات مالی نبوده و یا به میزان بسیار اندکی درگیر بوده اند نیز در نظر دارند وارد این بازار شوند.
این یک گام منطقی است و دلیل آن هم گستردگی دامنه شبکه پستی است. شبکه پستی نه تنها بزرگترین شبکه فیزیکی در جهان است بلکه به عنوان زیرساخت اساسی که بخش های بزرگ اقتصاد را فعال می نماید باقی خواهد ماند.
با وجود بیش از 600 هزار دفتر پستی در سطح جهان، خدمات پستی بسیار فراگیر و قابل دسترس بوده و هیچ کس از آن بی بهره نخواهد بود. صرف نظر از طبقه بندی اقشار جامعه، پست حقیقتأ یک سرویس عمومی برای همگان است .
من امروز، در نهم اکتبر و در روز جهانی پست مصرانه از دولت ها می خواهم پتانسیل ادارات پست خود برای ارایه خدمات اجتماعی و اقتصادی ضروری به شهروندان و صاحبان مشاغل در کشورهایشان را به خاطر داشته باشند. همچنین درود می فرستم به بیش از 5 میلیون کارمند پستی در سراسر جهان که هر روز برای برقراری ارتباط میان مردم و صاحبان مشاغل در همه جا در حال تلاش و فداکاری اند.
برای همه شما در روز جهانی پست در سال 2013 آرزوی بهترین ها را دارم.

بشارحسین
دبیرکل

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA