پرتاب ماهواره تدبیر تا یک ماه آینده به فضا

  سرپرست سازمان فضایی درباره آخرین وضعیت ساختار سازمان فضایی و انتقال آن به وزارت ارتباطات گفت: هنوز مطالعات در دست انجام است و کارگروهی 3سه گزینه را در این زمینه به رئیس جمهور اعلام می کنند.
به گزارش ایرنا، اکبر ترکان در حاشیه دیدار مزلان عثمان، رئیس دفتر ماورای جو سازمان ملل از سازمان فضایی ایران در جمع خبرنگاران افزود: در ماموریت 2 ماهه من برای تعیین وضعیت سازمان فضایی ایران کارگروهی تشکیل شده است که هم اکنون مطالعات نهایی در این زمینه انجام شده است.
وی افزود: هم اکنون گزارشی تهیه شده است و امروز تقدیم رئیس جمهور شده است که براساس آن سه گزینه درباره وضعیت سازمان فضایی مطرح شده است.
ترکان ازاین سه گزینه سخن نگفت.
پرتاب ماهواره تدبیر تا یک ماه آینده
وی همچنین تاکید کرد: ماهواره تدبیر به عنوان نخستین ماهواره دولت یازدهم ظرف یک ماه آینده به فضا پرتاب می شود.
ترکان گفت: این ماهواره قابلیتهای جدیدی در عرصه فناوری فضایی به همراه خواهد داشت که بخشی از آن توسط دانشگاه علم و صنعت و با پرتابگر ایرانی به فضا پرتاب می شود. این ماهواره نسل جدیدی از ماهواره های فضایی خواهد بود و در این راستا سطح فناوری کشور را یک گام بالاتر می برد.
سرپرست سازمان فضایی ایرانی درباره اعزام انسان به فضا، گفت: این برنامه 10 ساله است و برنامه سازمان فضایی در این زمینه با تغییرات سیاسی کشور تغییر نمی کند.
وی اظهار داشت: در این زمینه نیز آزمایشهای زیادی روی موجودات زنده، پرتاب کاوشگر زیستی در حال انجام است و طبق زمانبندی این پروژه نیز اجرایی می شود.
قائم مقام سازمان فضایی نیز اظهار داشت: تا پایان سال جاری پرتاب ماهواره تحقیقاتی تدبیر، ماهواره دانشگاهی شریف و ناهید را نیز در برنامه داریم که در این راستا مذاکراتی با دانشگاه ها برای اتمام فعالیت های کاربردی و عملیاتی این ماهواره ها انجام شده است.
حمید فاضلی افزود: دولت تدبیر و امید اهمیت ویژه ای به موضوع فضا و فناوری فضایی قائل است و در این راستا برنامه های سازمان فضایی ایران با جدیت و پویایی بیشتر ادامه پیدا خواهد کرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA