قهرمانی تیم ملی والیبال كشورمان در آسیا

 م ملی والیبال ایران با پیروزی مقتدرانه برابر کره در مرحله فینال مسابقات قهرمانی آسیا در امارات بر فراز آسیا قرار گرفت و قهرمانی خود را جشن گرفت.

به گزارش ایرنا، دلاوران کشورمان با این قهرمانی برای دومین بار قهرمان آسیا شدند؛ افزون بر آن که این قهرمانی نخستین قهرمانی ایران در خارج از ایران بود و نخستین قهرمانی ایران دو سال پیش در تهران رقم خورده بود. ضمنا ایران با این قهرمانی به مسابقات بین قاره‌ای جهان راه یافت.

تیم کشورمان که تا پیش از این دیدار، اقتدار خود را برابر دیگر رقبا به نمایش گذاشته بود، کره را اسیر توانایی خود کرد و ثابت نمود از رقبای سنتی خود در آسیا کاملا فاصله گرفته و در کلاسی جهانی بازی می‌کند.

تیم ملی والیبال ایران در فینال هفدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی مردان آسیا به مصاف کره‌جنوبی رفت. پیش از این در مرحله یک شانزدهم نهایی، تیم‌های ایران و کره با یکدیگر رو‌به‌رو شده بودند و شاگردان ولاسکو با نتیجه سه بر یک کره‌جنوبی را شکست داده بودند.

دو تیم ملی والیبال ایران و کره‌جنوبی پیش از این ۳۱ بار در میادین رسمی برابر یکدیگر به میدان رفته‌ بودند که از این میان سهم ایران تنها هشت پیروزی در سال‌های ۲۰۰۴، ۲۰۰۸ و مسابقه‌های انتخابی جهان و بازی‌های آسیایی ۲۰۰۹ و همچنین قهرمانی مردان آسیا در سال ۲۰۱۱ و انتخابی المپیک ۲۰۱۲ و جام کنفدراسیون‌ها در همین سال بود.

کره‌ای‌ها در این مسابقات به مانند سال‌های اخیر، همچنان از وجود پارک کی‌وون سرمربی سابق تیم ملی ایران بهره می‌برند؛ مردی که توانایی زیادی در ایجاد جنگ روانی قبل از مسابقات دارد. وی درباره رویارویی دو تیم ایران و کره جنوبی در مرحله دوم مسابقات قهرمانی آسیا گفت: مطمئنم که می‌توانیم ایران را شکست دهیم. همه مربیان برای بردن به میدان می‌روند و هیچ کس نمی‌خواهد بازنده یک مسابقه باشد. ما هم برای رسیدن به پیروزی مقابل ایران بازی می‌کنیم.

پارک کی وون از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ سرمربی تیم ملی والیبال ایران بود و تیم کشورمان در دوران مربیگری او، موفق شد در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۲ بوسان برای نخستین بار کره‌جنوبی را شکست دهد.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA