آخرین مهلت خوداظهاری مالیات بر ارزش افزوده

 رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور امروز را آخرین مهلت خود اظهاری مالیات بر ارزش افزوده تابستان اعلام کرد.
به گزارش واحد مرکزی خبر، علی عسکری افزود : ‌با توجه به اینکه اظهارنامه ها ، الکترونیکی ابراز می شود ، مشکل ازدحام نداریم.
وی گفت : مؤدیان باید ضمن ارائه اظهارنامه در مهلت مقرر، مالیات را واریز کنند.
عسکری افزود مؤدیان مالیات ارزش افزوده مکلفند در پایان هر فصل حداکثر تا 15 روز پس از پایان هر فصل، مالیات را به همراه اظهارنامه پرداخت کنند و مهلت پرداخت مالیات ارزش افزوده تابستان در 15 مهر به پایان می رسد و مؤدیان باید ضمن ارائه اظهارنامه در مهلت مقرر مالیات را به حساب های تعیین شده واریز کنند ، در غیر این صورت مشمول جرایم مقرر در قانون خواهند شد.
وی در ادامه با بیان اینکه پیاده سازی کامل طرح جامع مالیاتی در سه استان تهران ، اصفهان و کرمانشاه آغاز شده است ، گفت : در ادامه در 7 استان دیگر آغاز می شود و سپس سراسری خواهد شد.
وی اظهار داشت : طرح جامع مالیاتی ، یکی از سه محور اساسی طرح تحول نظام مالیاتی کشور است که بعد از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده و اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم ، عملیاتی شد و امیدواریم با یکپارچه و متمرکز شدن نظام مالیاتی ؛ تعامل با مودیان به طور شفاف و کامل و بدون محدویت زمانی و مکانی ( در فضای الکترونیکی ) ایجاد شود.
عسکری درباره علت افزایش درآمدهای مالیاتی هم اظهار داشت : امسال درآمدهای مالیاتی 28 درصد افزایش یافته و چون نرخ تورم حدود 35 درصد و نرخ رشد اقتصادی هم حدود منهای 5 درصد بوده است ، این میزان رشد درآمدهای مالیاتی به قیمت جاری قابل قبول است.
وی افزود : در شش ماه نخست سال حدود 18 هزار و 300 میلیارد تومان درآمد وصول شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA