خنثی سازی خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران

 رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از خنثی شدن برخی تلاش ها برای خرابکاری در تاسیسات هسته ای کشور خبر داد و گفت: در این ارتباط چهار نفر دستگیر شدند.
به گزارش واحد مرکزی خبر، علی اکبر صالحی با بیان این که پلیس همکاری بسیار خوبی با ما دارد گفت: موضوع مرزها به ویژه در شش ماه آینده بسیار حساس است و باید مراقب باشیم زیرا دشمنان یقیناً در پی خرابکاری هستند و در همین چند روز گذشته از مواردی جدی جلوگیری شد که جای قدردانی دارد.
صالحی افزود:یگان ویژه حفاظت در این سازمان با دقت نظر، هوشیاری و بیداری کامل، مسئولیت مراقبتی خود را پی گیری می کند تا جلوی هر گونه اقدام مخرب احتمالی را سد کند.
رییس سازمان انرژی اتمی افزود: برخی کشورهای منطقه و جهان از حل و فصل برنامه های صلح آمیز هسته ای کشورمان ناراحت و مترصد اقدامات خصمانه برای جلوگیری از این کار مهم هستند.
وی با بیاناینکه مسئولان کشور همه تلاش های خود را به کار گرفتند تا دستاوردهای بزرگ محقق شود که این دستاوردها کشور را در مسیری جدید قرار می دهد اضافه کرد: در بیش از ده استان کشور تاسیسات هسته ای داریم و در حال حاضر یکی از موضوعات مهمی که دیگران یا طرف مقابل به آنها حساسیت نشان می دهند تاسیسات هسته ای ما هست.
رییس سازمان انرژی اتمی با بیان این که یگان حفاظت در سازمان انرژی اتمی از نظر کارکرد وظیفه ای حساس و ویژه دارد؛ به بخش های مختلف این یگان همچون تاسیسات و تجهیزات، اسکورت محموله های حساس و پرتوزا اشاره کرد و افزود: تامین امنیت مناسب در این بخش ها موجب تجهیز یگان حفاظت، برگزاری اردوهای آموزشی و تجهیز این یگان به سامانه های نظارتی شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA