حضور نماینده بخش خصوصی در کمیسیون تنظیم مقررات

 برای نخستین بار و با دستور دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، یک نماینده از بخش خصوصی در کمیسیون تنظیم مقررات حضور خواهد داشت.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،مهندس جهانگرد، معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در نشستی با اعضای نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این برای نخستین بار است که مقرر شده تا نماینده بخش خصوصی در بالاترین سطح تصمیم‌گیری حضور داشته باشد.

وی افزود: دکتر واعظی با تسلط ویژه ای که به امور این حوزه دارد، توجه خاصی به بخش خصوصی داشته و از فعالیت‌های این بخش حمایت می‌کند و در همین راستا،‌ درهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات روی فعالیت‌های بخش خصوصی باز است.
معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: در حال حاضر در وزارت ارتباطات تیم منسجم و خوبی شکل گرفته و شخص وزیر با رویکرد بسیار باز و با تدبیر، مدیریت منسجم و کارآمد از بخش خصوصی استقبال می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: طی سال های گذشته زحماتی کشیده شده اما به نظر می رسدگام‌هایی نیز باید برداشته می‌شده که نشده و اگر بخواهیم تراز بگیریم این تراز انتظار شما را برآورده نساخته است.
مهندس جهانگرد با بیان این مطلب که تصور می‌کنم شکوفایی صنعت فناوری اطلاعات در پیش است، گفت: این صنعت صنعتی است توانمند، پرانرژی و با بازده اقتصادی بالا و اگر قرار باشد از رشد و توانمندی برخوردار باشیم باید از فناوری اطلاعات به عنوان موتور پیش‌برنده و تسهیل کننده استفاده کنیم چراکه تحقق برنامه‌های 20 ساله بدون بهره‌گیری از فناوری اطلاعات ممکن نخواهد بود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص وجود تداخل وظایف و اختیارات نهادهای گوناگون در این حوزه و اعمال حاکمیت در آن گفت: متأسفانه در این مدت شاهد تجربیات ناخوشایندی بوده‌ایم و این صنعت در یک محیط پر از دست‌انداز در حرکت بوده است.
وی درخصوص وضعیت بازار فناوری اطلاعات کشور تاکید کرد: امیدواریم در آینده نزدیک این وضعیت بهبود یابد، زیرا ارکان مختلف دولت مصمم هستد طی یک فرایند جمعی وضعیت بازار را بهبود بخشند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: ما باید تلاش کنیم از لایه سخت‌افزاری خارج شویم و با مشارکت بخش خصوصی تدابیر مناسبی جهت توسعه کسب‌و‌کار فناوری اطلاعات کشور اتخاذ نماییم.
جهانگرد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات پهنای باند مناسب در کشور، از اهتمام رئیس جمهور و دکتر واعظی به این مقوله یاد کرد و ادامه داد: رسیدگی به این موضوع جزء اولین دستورات وزیر به بنده بوده است که براساس آن باید یک کمیته تخصصی شکل بگیرد و تکلیف برنامه پنجم توسعه که براساس آن 60 درصد خانوارها و کلیه کسب‌و‌کارها از اینترنت با پهنای باند بالا برخوردار باشند، مشخص کنند که امیدواریم با اقدام های در دست اجرا، این امر تا سه سال آینده محقق شود.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اینکه ما نیازمند بازنگری در معماری خدمات هستیم، رویکرد جدید را سرویس محور معرفی کرد.
جهانگرد در خصوص جذب سرمایه اعلام کرد:هرطرحی که طرح کسب‌و‌کار قوی داشته باشد از آن حمایت می‌کنیم و منابع مالی آن از منابع مختلف تأمین خواهد شد. ضمن این که شرکت‌های سرمایه‌گذاری به‌دنبال طرح‌های معتبر فناوری اطلاعات هستند تا در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد با ارتقا نگاه مدیریت کشور به فناوری اطلاعات، یک نگاه سیستمی به این صنعت به عنوان یکی از مولدهای اقتصادی بوجود آید و صنعت فناوری اطلاعات وزن اقتصادی بیشتری پیدا کند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA