پیش ثبت‌نام عتبات عالیات از امروز آغاز شد

متقاضیان تشرف به عتبات عالیات برای اعزام از ۱۶ مهر تا ۲۲ آذر 1392 می‌توانند از امروز برای پیش ثبت نام در سایت عتبات عالیات اقدام کنند. 

به گزارش خبرگزاری مهر، متقاضیان تشرف به عتبات عالیات برای اعزام از ۱۶ مهر تا ۲۲ آذر ماه می‌توانند با تكمیل فرم مربوطه در سایت پیش ثبت نام «http://atabat.haj.ir» برای خود وهمراهانشان، اقدام كنند.

شروع پیش ثبت نام كه از ساعت ۹ صبح روز شنبه ۱۶ شهریور آغاز شده تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۹ شهریور ماه ادامه خواهد داشت. همچنین نتایج قرعه كشی روز یكشنبه ۳۱ شهریورماه بر روی سایت پیش ثبت نام «http://atabat.haj.ir» قابل رویت خواهد بود. متقاضیان می‌توانند به دو روش گروهی در قالب هفت نفره یا ۳۵ نفره برای اعزام اقدام كنند.

تذكرات مهم برای ثبت نام

هر گروه از یك سرگروه و افراد زیر گروه وی (همراهان) تشكیل می‌شود كه لازم است مشخصات كامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان (كد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت‌نام سایت درج گردد.

هر نفر فقط یكبار و در یك گروه می‌تواند (بعنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت‌نام انجام دهد و چنانچه به هر دلیلی هر یك از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت كد رهگیری، خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابجائی اسامی گروه خود باشد می‌تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و كد رهگیری جدید دریافت کندكه در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.

كدملی و مشخصات كلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و در صورت مغایرت، اطلاعات موجود در پایگاه ثبت‌احوال كشور مبنای عمل خواهد بود، لذا در ثبت كد ملی دقت مضاعف به عمل آورید.

پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام جمعه ۲۹ شهریورماه امكان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نمی‌باشد.

باتوجه به اعلام اسامی افراد پذیرفته شده جهت ثبت نام در كاروانها از طریق سیستم ارسال پیام كوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یكی از نزدیكان وی) در فرم پیش ثبت‌نام الزامی است.

در صورتیكه تعداد افراد پیش ثبت‌نام شده از ظرفیت اعزام در ماه‌های اعلام شده در استان‌های مختلف بیشتر باشد، اولویت تشرف گروه‌ها براساس قرعه تعیین و از طریق همین سایت به آنها اعلام می‌گردد و افراد مازاد بر ظرفیت حذف خواهند شد.

قرعه كشی و اعزام افراد پذیرفته شده از استان محل سكونت سرگروه (قید شده در سیستم) صورت خواهد گرفت.بنابراین استان و شهر محل سكونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب نمائید.

تاریخ تولد افراد باید به صورت كامل روز، ماه و سال (بصورت چهار رقمی) در فرم درج شود. كد ملی همه افراد ده رقمی بوده و باید كلیه ارقام (صفرهای سمت چپ) آن بطور كامل در فرم ثبت شود.

پس از تكمیل فرم و ثبت آن، اطلاعات دریافتی جهت كنترل نمایش داده می‌شود، اطلاعات نمایش داده شده را به دقت كنترل و در صورت صحت، گزینه تأیید را انتخاب و نسبت به قطعی شدن پیش ثبت‌نام خود اقدام کنید. چنانچه اطلاعات نمایش داده شده صحیح نیست با انتخاب گزینه بازگشت و اصلاح مجدد نسبت به رفع مغایرتها اقدام نمائید.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA