ثبت نام تكمیل ظرفیت آزمون دكتری ۹۲ در مهرماه انجام می شود

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرد كه پذیرش دانشجو در برخی كدرشته محل های جدید و تكمیل ظرفیت در آزمون ورودی دوره دكتری نیمه متمركز Ph.D سال ۱۳۹۲ از مهرماه به بعد صورت می گیرد. 

به گزارش ایرنا، «حسین توكلی»  گفت: اطلاعیه پذیرش دانشجو در برخی از كدرشته محل‌های جدید و همچنین تكمیل ظرفیت در آزمون ورودی دوره دكتری نیمه‌متمركز Ph.D سال ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۹ مهرماه منتشر خواهد شد.
وی افزود: اطلاعات مربوط به تكمیل ظرفیت و همچنین پذیرش دانشجوی دكتری در برخی كدرشته محل های جدید علاوه بر انتشار در هفته نامه پیك سنجش روز ۲۹ مهرماه ۹۲ بر روی سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانیwww.sanjesh.org نیز قرار خواهد گرفت.
توكلی به حذف شش كدرشته محل آزمون دكتری سال ۹۲ با توجه به اعلام دفتر گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا دانشگاهها و موسسات آموزش عالی اشاره كرد و گفت: برهمین اساس، در هشت كدرشته محل شامل مهندسی مكانیك-طراحی كاربردی (دینامیك جامدات)، مهندسی مكانیك - طراحی كاربردی (دینامیك، كنترل و ارتعاشات)، مهندسی كامپیوتر – هوش مصنوعی و مهندسی كامپیوتر – فناوری اطلاعات (IT) دانشگاه صنعتی شریف، مهندسی مخازن هیدروكربوری ( زمینه زمین شناسی نفت) و مهندسی مخازن هیدروكربوری ( اكتشاف) پژوهشگاه صنعت نفت و زبان و ادبیات عرب (دوره روزانه) و زبان و ادبیات عرب (دوره شبانه) دانشگاه ایلام پذیرش دانشجو صورت نگرفته است.
وی با یادآوری اینكه نتایج نهایی آزمون دكتری نیمه متمركز سال ۹۲ از روز گذشته، ۱۲ شهریورماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام شده است، گفت: تمام داوطلبانی‌ كه‌ اسامی‌ آنها به‌ عنوان‌ پذیرفته‌‌شدگان‌ نهایی‌ هریك‌ از كدرشته محل‌های‌ تحصیلی اعلام‌ شده‌ است‌ ضرورت دارد برای اطلاع از تاریخ و مدارك لازم برای ثبت‌نام (علاوه بر مدارك مندرج در اطلاعیه سازمان سنجش) ابتدا به سایت اطلاع‌رسانی دانشگاه یا موسسه محل قبولی مراجعه كنند.
سخنگوی سازمان سنجش خاطرنشان كرد: در صورت نبودن برنامه زمانی خاص در سایت دانشگاه، پذیرفته‌شدگان لازم است كه در یكی از روزهای یكشنبه، دوشنبه و یا سه‌شنبه، ۱۷، ۱۸ و ۱۹ شهریورماه ۹۲ با توجه به شرایط و ضوابط اعلام شده برای ثبت‌نام‌ به دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی‌ ذیربط مراجعه كنند.
وی تصریح كرد كه حضور شخص پذیرفته شده برای ثبت‌نام الزامی است و ثبت‌نام منحصراً در تاریخ‌های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارك كامل مندرج در این اطلاعیه صورت می‌پذیرد و عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان در تاریخ‌ یا تاریخ‌های تعیین شده برای ثبت‌نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد.
توكلی تاكید كرد: پذیرفته شدگان نهایی آزمون دكتری تخصصی «Ph.D» سال ۱۳۹۲ حتی در صورت عدم ثبت نام در رشته قبولی، مجاز به شركت و انتخاب رشته در آزمون دكتری تخصصی سال ۱۳۹۳ نخواهند بود.
به گفته مشاورعالی سازمان سنجش، از پذیرفته‌شدگان آزمون دكتری كه حداكثر تا تاریخ‌ ۳۱ شهریورماه ۹۲ از مقطع كارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل‌ نشوند، ثبت‌نام‌ به‌ عمل‌ نخواهد آمد و ضمن‌ منتفی شدن تلقی‌ شدن‌ قبولی‌ آنان، طبق‌ مقررات‌ با آنها‌ رفتار خواهد شد.
آزمون دوره دكتری نیمه متمركز سال ۱۳۹۲ در نوبت صبح و بعدازظهر روز جمعه، ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۱ با حضور بیش از ۱۷۶ داوطلب در ۳۷ شهرستان و ۱۱۴ حوزه امتحانی برگزار شد و براساس اعلام نتایج نهایی، تعداد ۹ هزار و ۹۵۱ نفر در این آزمون پذیرفته شدند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA