مدارس پنج‌شنبه‌ها تعطیل اند

 سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی 92-93 مدارس در روزهای 5 شنبه تعطیل است.

به گزارش ایسنا، ‌دکتر علی اصغر فانی در نشست خبری که امروز صبح در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، افزود: به موجب پروژه مهمی که از اواخر اسفندماه سال گذشته آغاز شد، مدارس همچنان در روزهای پنج شنبه تعطیل است، اما تیمی مامور شده تا در راستای فعال کردن مدارس در جهت برنامه‌های فوق برنامه و پرورشی بررسی‌های لازم را انجام و پس از آن نتایج را اعلام کند.

وی در مورد قطعی بودن حضورش در وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در صحبتی که با رییس جمهور داشتم، خواستم که در ادامه خدمتم، در وزارت آموزش و پرورش بمانم اما در این باره تابع نظر رییس جمهور در این زمینه هستم.

تا زمان بازگشایی مدارس تغییری در آموزش و پرورش نخواهیم داشت
وی در مورد تغییر و تحولاتی که قرار است در سال جاری در این وزارتخانه ایجاد شود، گفت: آموزش و پرورش از ابتدای سال بر روی ریل حرکت خود قرار گرفته و هیچ تغییری را تا زمان بازگشایی مدارس نخواهیم داشت اما این بدان معنا نیست که هیچگونه تغییری انجام نمی‌گیرد.

به نحوه اجرای سند تحول بنیادین انتقاد دارم
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به انتقادات وارد شده به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و اینکه چه اقداماتی در برنامه‌های وی برای ساماندهی این سند وجود دارد، پاسخ داد: انتقاد من به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیست، بلکه در مورد نحوه اجرای آن است. تامین معلم، ‌محتوای کتاب و فضای آموزشی را به عنوان سه رکن اصلی برای اجرای هر برنامه‌ای باید در نظر بگیریم.

وی افزود: در ارتباط با سند تحول باید بگویم که سال ششم به یکباره و بدون اینکه سال اول در نظر گرفته شود اجرا شد، اما در این راستا باید بروی تعلیم و تربیت نیروی انسانی و نیز آموزش ضمن خدمت فرهنگیان و همچنین بازنگری بر محتوای کتاب‌ها برنامه‌ریزی کنیم.

"نیروی انسانی" مشکل اصلی آموزش و پرورش است
به گزارش ایسنا، فانی در مورد مهمترین اولویت‌های برنامه‌های وی در این وزارتخانه خاطر نشان کرد: آنچه که اولویت را تعیین می‌کند "مشکل" است و مشکل در این سازمان نیروی انسانی است؛ بنابراین اولویتمان در این وزارتخانه معلمان است؛ بنابراین مطالعاتی را از 10 روز پیش در این زمینه آغاز کرده‌ایم.

اقتصاد آموزش و پرورش ساماندهی می‌شود
به گفته سرپرست وزارت آموزش و پرورش، در ارتباط با اقتصاد آموزش و پرورش و رفاه فرهنگیان برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته و بخش اقتصادی در این وزارتخانه برای استفاده از پتانسیل صندوق ذخیره فرهنگیان،‌ خانه معلم فرهنگیان و فروشگاه‌های فرهنگیان که وضعیت نامطلوبی دارند، آغاز شده است. بنابراین در ارتباط با اقتصاد آموزش و پرورش و اقتصاد فرهنگیان برنامه‌هایی در دستور کار است که امید می‌رود با ساماندهی آن از سرمایه‌های خود به نحو احسن بهره‌مند شویم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA