دانش‌آموزان به "کد الکترونیکی" مجهز می‌شوند

 رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش از ارائه تولیدات الکترونیکی برای پایه‌های تحصیلی اول، دوم، سوم و ششم و هفتم از مهر امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا، محی الدین بهرام محمدیان گفت: از سال تحصیلی 92-93 علاوه بر کتاب‌های درسی در پایه‌های اول، دوم، سوم و ششم ابتدایی و همچنین کلاس هفتم، سایر اجزا و بسته‌های آموزشی الکترونیکی برای دانش آموزان و معلمان ارائه می‌شود.

وی افزود: این محتوای الکترونیکی علاوه براینکه به صورت آنلاین و برخط خواهند بود، به صورت غیربرخط نیز در سامانه رشد بارگذاری خواهد شد.

محمدیان تصریح کرد: در پایه هفتم (اول متوسطه اول) آموزش زبان انگلیسی و زبان عربی با متد و روش جدیدی به دانش آموزان ارائه خواهد شد و معلمان این دو درس علاوه بر کتاب، سی‌دی‌های آموزشی، راهنمای تدریس و کارت‌های آموزشی دریافت خواهند کرد.

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: در زبان انگلیسی چهار مهارت اصلی زبان آموزی مورد تاکید است و در آموزش عربی نیز آموزش صرف نحو در متن درسی و آشنایی با مکالمه زبان عربی مدنظر خواهد بود و دانش آموزان آشنایی بیشتری با قرآن پیدا خواهند کرد.

وی ادامه داد: به طور کلی می‌توان گفت در روشهای جدید آموزش عربی، زبان عربی در خدمت فهم متون دینی و تقویت زبان فارسی خواهد بود.

محمدیان تصریح کرد: پیش از این بحث کیف الکترونیکی مطرح شده بود که امروز ایده‌های جدیدی برای آموزش‌های الکترونیکی در فضای مجازی و سایبری عنوان شده و بر همین اساس در آینده دانش آموزان یک کد الکترونیکی خواهند داشت تا از طریق آن بتوانند در مدرسه، منزل و یا در هر کجا که به کامپیوتر دسترسی دارند، آموزش خود را تعقیب کنند.

به گفته محمدیان، تنوع محیط‌های یادگیری الکترونیکی تغییرات زیادی کرده است و آموزش و پرورش به دنبال ارائه کد الکترونیکی به دانش آموزان است تا بتوانند در مقاطع پایین‌تر از طریق کامپیوتر و در مقطع متوسطه از طریق تلفن اطلاعات درسی را دریافت کنند.

وی از بارگذاری 137 عنوان بسته آموزشی در محیط مجازی خبر داد و گفت: هدف ما این است که پس از ارائه کد الکترونیکی به دانش آموزان در آینده نزدیک میزان کاربران را از این پایگاه به بیش از یک میلیون بازدید در روز برسانیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA