ثبت نام وام دانشجویی از ۱۲ شهریور شروع می شود

 رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سامانه اینترنتی صندوق رفاه از ۱۲ شهریورماه برای ثبت‌نام وام دانشجویی باز می‌شود و اعطای وام بر مبنای سال گذشته به دانشجویان خواهد بود.

 به گزارش ایرنا، «كیوان مرادیان» افزود: برنامه‌ریزی به گونه‌ای است كه وام شهریه دانشجویان بدون كاهش در لایحه وام شهریه بر یك مبنای حداقلی همانند سال تحصیلی گذشته به دانشجویان اعطا شود.
وی ادامه داد: این مبنایی است كه آن را به دانشجویان ابلاغ كرده‌ایم تا در حال حاضر طبق آن برنامه‌ریزی كنند اما مازاد اعتبار سال دانشجویی بیش از اعتبار سال گذشته را حداكثر تا ۱۵ مهر‌ماه جاری به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌كنیم كه تا پایان ترم بتوانند آن را توزیع كنند.
مرادیان از دانشگاه‌ها خواست بر مبنای سال قبل دانشجویان را برای وام شهریه پوشش دهند و این مسئله به گونه‌ای نباشد كه دانشجو ناچار باشد شهریه را كامل پرداخت كند و بعد از اینكه دانشگاه تسهیلات را گرفت پول را به دانشجو برگرداند.
وی تاكید كرد: همه مراكز دارای نوبت دوم (دوره های شبانه)، دانشگاه آزاد، پیام‌نور و غیرانتفاعی و تمام مراكز شهریه پرداز موظف هستند طبق این قانون عمل كنند.
رییس صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: اعتبار وام شهریه از هم اكنون در اختیار دانشگاه قرار دارد و دانشگاه بر مبنای آن رقم می‌تواند وام شهریه را به دانشجو ابلاغ كند.
وی یادآور شد: دانشجویان متقاضی باید مدارك خود را به دانشگاه تحویل دهند و دانشگاه پول شهریه را از صندوق رفاه دانشجویان دریافت كند كه این مساله بستگی به سرعت عمل دانشگاه دارد.
بنابراعلام وزارت علوم، مرادیان افزود: در میزان تعهد پرداخت بر مبنای سال قبل هیچ مشكلی وجود ندارد و خوشبختانه به لحاظ مدیریت زمان از حدود ۱۵ تا ۲۰ روز قبل ابلاغ اعتبار صورت گرفته است.
وی درخصوص نرخ جدید غذای دانشجویی نیز توضیح داد: ما در محاسبات خود درصد افزایش نداریم و در جلساتی كه با مسوولان و معاونان دانشگاه‌ها داشتیم افزایش بر حسب درصد را مبنای كارشناسی قرار نداده‌ایم.
مرادیان افزود: مبنای كارشناسی ما در تعیین نرخ غذا درصد تمام شده است كه در هرحال پیشنهادها تا ۲۰ درصد افزایش بوده است و این افزایش به دلیل، تحت فشار بودن دانشگاه ها به لحاظ تامین هزینه های غذای دانشجویان است اما صندوق رفاه وزارت علوم فعلا افزایش بیش از ۱۵ درصد نرخ غذا را نپذیرفته و مقرر شد كه نرخ غذا ۱۵ درصد پایین‌تر از نرخ تمام شده باشد.
به گفته وی، نرخ غذا برای پرهزینه‌ترین نوع آن كمتر از ۸۰۰ تومان سنجیده شده است و بر همین میزان نرخ بقیه انواع غذا نیز قیمت گذاری خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA