آغاز پذیرش اینترنتی ثبت شركت

 مدیرکل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری از آغاز پذیرش اینترنتی ثبت شركت از طریق سامانه سازمان ثبت شركتها خبر داد.

به گزارش مهر، مرتضی ادب با اشاره به آغاز پذیرش اینترنتی انواع درخواست تأسیس شرکتها و مؤسسات غیرتجاری از ابتدای شهریور ماه سال جاری گفت: تمامی متقاضیان می توانند از طریق اینترنت و با مراجعه به آدرس اینترنتی http://irsherkat.ssaa.ir انواع درخواست تأسیس شرکتها و مؤسسات غیرتجاری را اعلام كنند.

وی افزود: اجرای تکالیف بند «56» قانون بودجه سال 1392، ممیزی سریع انواع درخواست ها، ساماندهی نظام اخذ مجوزهای قانونی و فهرست بندی آنها و ساماندهی انواع مدارک مورد نیاز از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

ادب گفت: تسـریـع در انــواع ثبت تأسیس، زمینـه سـازی ارتقاء رتبه شــروع کسب و کــار و ایجاد ساختار راهنمای کامل خدمات گیرندگان را می توان در پورتال تخصصی اداره کل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری دنبال كرد. تاكنون هفت هزار درخواست تغییرات که توسط متقاضی ارسال شده پذیرش نهایی شده است.

مدیرکل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: با در نظر گرفتن حداقل دو مراجعه حضوری برای ارائه هر درخواست تغییرات، با اجرای این طرح از ابتدای مردادماه سالجاری از 14 هزار سفر درون شهری جلوگیری شده و این تنها یک شاخص هزینه ای است.

ادب اظهار داشت: هنوز آمار ثبت شركت در سامانه جدید ارائه نشده ولی بیش از 100 شركت در 48 ساعت گذشته از طریق این سامانه ثبت شده است.

وی گفت: شهروندان برای ثبت شركت از این به بعد تنها باید از طریق سامانه اقدام كنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA