مراكز روزانه سالمندی بهزیستی گسترش می یابد

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی كشور از گسترش شمار مراكز روزانه سالمندی خبرداد و گفت: ‌گسترش مراكز روزانه سالمندی و ترویج فرهنگ نگهداری سالمندان در نوبت صبح و عصر، ‌مهم ترین اولویت این سازمان است. 

به گزارش ایرنا، یحیی سخنگویی افزود:‌ با تاسیس مراكز روزانه نگهداری سالمندان،‌خانواده ها می توانند با آرامش كامل از صبح تا عصر در محل كار خود حاضر شوند و سالمندان بقیه اوقات روز را در كنار فرزندان خود سپری كند.
سخنگویی با بیان اینكه سازمان بهزیستی مشكلی برای توسعه مراكز روزانه نگهداری سالمندان ندارد،‌ گفت: نگهداری كامل تعدادی از سالمندان در منازل در تمام طول روز امكانپذیر نیست و در نتیجه این افراد باید برای مدت زمان مشخص در مراكز تحت نظارت ما حضور داشته باشند.
وی با بیان اینكه در این مراكز به سالمندان آموزش‌های مختلف ارایه می‌شود، ‌ادامه داد: حضور پزشك به صورت روزانه و تجویز ورزش‌های گوناگون از جمله فعالیت‌های این مراكز است.
به گفته این مسوول در سازمان بهزیستی، در این مراكز سالمندان تئاتر، سرود و سایر فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی را در كنار یكدیگر تجربه می‌كنند.
سخنگویی با اشاره به آمادگی كامل حوزه توانبخشی برای ارایه خدمت به سالمندان كشور، ‌افزود: بعضی از سالمندان نیازمند استفاده از وسایل كمك توانبخشی و وسایل مورد نیاز برای تحرك و انجام حركات مختلف دارند كه همه این امكانات از سوی بخش توانبخشی تامین شده است.
بر اساس اعلام سازمان بهزیستی،۳۰۰ مركز نگه داری سالمندان در كشور وجود دارد كه همه آنها زیر نظر سازمان بهزیستی قرار دارند و از این تعداد ۲۰۰ مركز شبانه روزی و ۱۰۰ مركز نیز روزانه است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA