زیرساخت های ارتباطات برای اداره كشور باید تقویت شود

به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری در مراسم تودیع و معارفه محمدحسن نامی و محمود واعظی وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت احمدی نژاد و دولت یازدهم افزود: دولت یازدهم در حال حاضر با مشكلات پیچیده ای در بخش های داخلی به ویژه در بخش اقتصاد و معیشت مردم روبرو است و ما برای عبور از وضعیت فعلی و حركت در مسیر توسعه كشور نیازمند همراهی همه صاحب نظران و متخصصان هستیم.
معاون اول رییس جمهوری خاطرنشان كرد: باید كاری كنیم تا جمهوری اسلامی ایران در منطقه سربلند باشد و ایرانی به ایرانی بودن خود افتخار كند.
وی اضافه كرد: دولت با تمام وجود و علاقه از تمام صاحبنظران برای حل مشكلات معیشتی مردم دعوت می كند و هر جایی كه نیاز به نقدی و پیشنهادی باشد با كمال میل استقبال می كند.
جهانگیری در این مراسم با اشاره به اهمیت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اداره كشور تصریح كرد: این وزارتخانه جزو یكی از مهمترین وزارتخانه های كشور به شمار می رود كه خود نیازمند تغییر و تقویت در بخش زیرساخت های ارتباطات است.
معاون اول رییس جمهوری در ادامه توضیح داد: این وزارتخانه از گذشته تا به امروز در بخش ارتباطات شاهد تغییراتی در بخش های مختلف بوده است بنابراین ضرورت دارد تا تغییرات گسترده ای در جهت تقویت بخش های مختلف ارتباطات انجام بگیرد.
وی با بیان این كه در جمهوری اسلامی ایران دانشجویان و اساتید مجربی در بخش ارتباطات داریم گفت: باید از تجربیات و توانمندی های این قشر فرهیخته در عرصه ارتباطات استفاده كنیم.
جهانگیری با انتقاد از این كه با داشتن چنین ظرفیت هایی در كشور هنوز نتوانستیم در بخش درآمد كشور از تولیدات نرم افزار نهایت استفاده را ببریم اظهار داشت: از وزیر فعلی این وزارتخانه می خواهیم با توجه به این كه دامنه كاری این وزارتخانه بسیار وسیع است از این ظرفیت ها استفاده شود.
وی همچنین با اشاره به اینكه دولت الكترونیكی كه در زمان آقای خاتمی مطرح شده تا به امروز نتوانست موفق عمل كند، گفت: باید بررسی كرد كه چرا این دولت الكترونیكی نتوانست موفق عمل كند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA