ثبت آنی معاملات كشور امكان مشاهده سند خانه و خودرو با موبایل

سرپرست دفتر توسعه فناوری و اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام كرد: تا پایان هفته جاری ثبت آنی معاملات و اسناد در دفتر خانه ها اجرایی می شود و شهروندان بعد از ثبت سند می توانند با شماره ملی سند و رمز از طریق سایت سازمان ثبت سند معامله شده را مشاهده كنند. 

به گزارش مهر، بردیا صدر نوری اعلام كرد: تا پایان هفته ثبت آنی معاملات كشور در دفترخانه و ادارت ثبت اسناد سراسر كشور اجرایی می شود و شهروندان می توانند هنگام حضور در دفتر خانه ها و در صورت تكمیل بودن مدارك شاهد ثبت آنی معاملات خود باشند.

وی افزود: در این خصوص كارگاه آموزشی در دفترخانه ها برگزار و نرم افزار تخصصی برای ثبت آنی معاملات طراحی و بارگزاری می شود و به زودی در اختیار تمامی ادارات ثبت اسناد كل كشور و دفترخانه ها قرار می گیرد.

سرپرست دفتر توسعه فناوری و اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: شهروندان بعد از تكمیل فرمها و مدارك مورد نیاز برای ثبت معاملات منقول و غیر منقول خود به دفترخانه مراجعه کنند و در كوتاهترین زمان سند مورد نظر ثبت می شود. این نرم افزار طوری برنامه ریزی شده كه بعد از ثبت آنی سند خریدار و فروشنده می توانند در هر كجای كشور در همان لحظه سند ثبت شده خود را از طریق شماره ملی سند و رمز مشاهده كنند.

صدر نوری گفت: با این اقدام امنیت اسناد در سطح بالایی قرار گرفته و امكلان هرگونه كلاهبرداری به حداقل می رسد. به عنوان مثال فردی می خواهد خودرو یا خانه ای را خریداری كند و فروشنده می تواند سند ملك را حتی با تب لت و گوشی همراه از طریق رمزی كه در اختیار دارد به خریدار از طریق سایت سازمان ثبت نشان دهد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA