واگذاری خدمات دولت الکترونیک به بخش خصوصی

رئیس سازمان فناوری اطلاعات از برنامه ریزی های انجام شده در راستای استفاده از توان بومی و سرمایه گذاری بخش خصوصی برای اجرای پروژه های دولتی خبر داد و گفت: در این زمینه با همکاری بخش خصوصی پروژه های دولت الکترونیک در هر استان اجرایی می‌شود. 

به گزارش خبرگزاری مهر، علی حکیم جوادی با بیان اینکه طرح جامع فناوری استانها در قالب تهیه سند ICT استانی و مطابق با سند چشم انداز توسعه کشور آماده شده است، اظهار داشت: در راستای این سند، ارائه خدمات دولت الکترونیک در هر استانی قابل واگذاری به بخش خصوصی خواهد بود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه قرار است براساس مندرجات این سند راهبردی، اجرای پروژه های دستگاههای اجرایی و ارائه خدمات این دستگاهها با همکاری بخش خصوصی و در قالب قراردادهای BOT برای هر تراکنش انجام شود اضافه کرد: هم اکنون فاز آزمایشی این پروژه در استان گیلان در حال انجام است.

حکیم جوادی سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های خدماتی دولت را باعث افزایش سرعت پیاده سازی پروژه ها در حوزه فناوری اطلاعات و فعال شدن بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: در راستای این پروژه تفاهمنامه هایی با استانهای اصفهان و قزوین نیز به امضا رسیده و در استانهای گلستان و یزد نیز در حال امضا است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات اظهار امیدواری کرد که پیاده سازی مفاد سند راهبردی ICT استانی در دولت جدید نیز همین روال را ادامه دهد

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA