وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه‌های خود را تشریح کرد

 دکتر محمود واعظی اعم برنامه‌ها و محورهای خود در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در مجلس شورای اسلامی تشریح کرد و به نمایندگان موافق و مخالف خود پاسخ داد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ صبح امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ، وزیر پیشنهادی دولت دکتر محمود واعظی اظهار داشت: توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از شاخص های سنجش میزان رشد است.
وی گفت:‌یکی از محورهایی که در برنامه اینجانب دنبال می‌شود تامین حقوق ملی و مطالبات مردم و حفاظت از آن‌ها بوده که در اولویت وزارت ارتباطات قرار دارد که بر همین اساس فضای رقابتی در لایه‌های دسترسی ایجاد می‌شود.
وی با تاکید بر ایجاد فضای رقابتی در فضا‌هایی مانند تلفن ثابت گفت: حضور موثر در مجامع بین‌المللی و منطقه‌ای ، ایجاد نظام نامه فضای کسب و کار و ایجاد خدمات در حوزه‌های محروم از جمله برنامه‌های ما است.
وی تکمیل و توسعه شبکه زیرساختی کشور و افزایش تامین پهنای باند، توسعه متوازن شبکه و افزایش ترافیک به صورت ایمن و با کیفیت مطلوب را از جمله محورهای خود خواند و گفت: برای پیاده سازی دولت الکترونیک در کشور و همچنین تبدیل شدن به هاب منطقه‌ای تلاش‌های لازم صورت می‌گیرد.
واعظی همچنین بر اهمیت مشارکت دانشگاهها و حمایت از تولیدات ملی و گسترش اصل نوآوری و تحقیقات در این حوزه تاکید و تصریح کرد: تلاش می‌شود به منظور تامین نیازهای ملی از اثرات تحریم در کشور بکاهیم و به همین منظور از نیروهای پیشبرنده و متخصص بهره می‌گیریم.
وی افزایش سهم فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور را یک اصل مهم خواند و افزود: ارتقاء اقتدار ملی با دستیابی به صنایع پیشرفته ممکن خواهد شد.
وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین توسعه در ارائه خدمات به شهروندان با افزایش پهنای باند، دسترسی خانوارهای ایرانی به شبکه ملی اطلاعات ، پیاده سازی دولت الکترونیک، گسترش تجارت الکترونیک ارتقاء سلامت و آموزش و فراگیری الکترونیکی به ویژه در مناطق محروم را از جمله محورهای برنامه‌های خود دانست .
واعظی افزود: توسعه خدمات پست بانک و افزایش تنوع در ارائه خدمات ICT در کشور دنبال خواهد شد.
وی گفت: درآمد شرکت مخابرات باید به منظور نگهداری و توسعه شبکه مخابرات صرف شده و زیر ساخت‌های آن توسعه یابد.
وی گفت: این مسائل که با مخابرات مطرح است را تلاش خواهیم کرد با گفت‌و گو حل کنیم و از نمایندگان انتظار کمک در این راستا را داریم.

دکتر واعظی اظهارداشت: ارتقای ظرفیت و خدمات پستی با استفاده از ظرفیت‌های الکترونیکی، توسعه خدمات پست بانک در روستاهای کشور و افزایش کیفیت توسعه خدمات از جمله برنامه‌های ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

واعظی در ادامه با تشکر از کمیسیون‌های مختلف مجلس برای ارائه پیشنهادات به وی گفت:‌ از مجلس محترم بابت فرصتی که در هفته گذشته در اختیار بنده گذاشت سپاسگزارم. در صحبت با اعضای کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مختلف چیزهای زیادی آموختم و تلاش می‌کنم پس از به دست آوردن رای اعتماد تمام آموخته‌هایم را در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیاده کنم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA